Росія і США провели чергові переговори стосовно врегулювання української кризи

В Мосві Росія і США провели переговори стосовно врегулювання української кризи

5 жовтня в Москві заступник держсекретаря США з питань Європи і Євразії Вікторія Нуланд зустрілася з помічником президента РФ із зовнішньої політики Юрієм Ушаковим і помічником президента РФ Владиславом Сурковим для обговорення ситуації у східній частині України та подальших кроків щодо виконання Мінських угод. У зустрічах брали участь старші директора Ради національної безпеки США Селест Уолландер і Чарльз Купчан. Про це йдеться в повідомленні посольства США в РФ.

Сторони підтвердили, що розведення сил і засобів на перших ділянках лінії розмежування є важливим початковим кроком на шляху покращення ситуації з безпекою, але належить зробити набагато більше.

“Головне, на чому був зосереджений цей візит, це досягнення прогресу по Україні, які наступні кроки необхідно зробити з метою повної імплементації мінських домовленостей”, – повідомив у середу під час брифінгу у Вашингтоні заступник речника Держдепартаменту США Марк Тонер. Він підкреслив, що незважаючи на припинення контактів між США і Росією в інших сферах, “двостороння взаємодія по Україні продовжується”. При цьому, за його словами, мінські домовленості залишаються єдиним шляхом для відновлення миру і стабільності на сході України.

За інформацією джерел в Кремлі, Росія і США домовилися про посилення тиску на українську владу для прискорення виконання мінських угод і налагодження прямого діалогу Києва з Донбасом.

Хоча результати цієї зустрічі скоріше можна назвати черговими, все-таки певний позитивний підсумок вона мала. Стало очевидним, що ставлення адміністрації Барака Обами до нинішньої української влади змінилося – з безумовної підтримки на умовний тиск. На думку експертів, це пояснюється наближенням президентських виборів у США. Правляча Демократична партія зацікавлена у тому, щоб напередодні виборів діючий президент США зміг продемонструвати виборцям певні позитивні зрушення у вирішенні “української проблеми”, або принаймні уникнути загострення у відносинах з Росією на “українському фронті”.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *