В ДНР і ЛНР відбулись праймеріз з відбору кандидатів на місцеві вибори

В ДНР і ЛНР відбулись праймеріз з відбору кандидатів на місцеві вибори

У неділю, 2 жовтня, в самопроголошених Донецькій та Луганській народних республіках відбулися попередні відбіркові вибори (праймеріз), які стануть підготовкою до проведення місцевих виборів голів міст і районів.

Одна з цілей попереднього громадського голосування — продемонструвати світовій спільноті можливість проведення на контрольованих повстанцями територіях таких виборів, які будуть відповідати всім міжнародним нормам.

За підготовкою і проведенням попереднього голосування стежили іноземні спостерігачі, в тому числі з країн Євросоюзу, таких як Німеччина, Італія і Франція. Спостерігачі відзначали, що виборчий процес у ДНР-ЛНР відповідає міжнародним стандартам і вимогам, порушень виявлено не було.

Голосування проходило на тлі безперервного збройного конфлікту повстанців з порошенківською армією та неонацистськими угрупованнями, керованими з Києва. Незважаючи на досягнуті в Мінську угоди по зниженню напруженості, бойові дії і обстріли тривають досі.

Проведення місцевих виборів на Донбасі – один з ключових етапів врегулювання конфлікту в Україні згідно з Мінськими угодами. Керівники ДНР і ЛНР неодноразово заявляли, що процес проведення виборів повинен бути узгоджений з ними. Однак Київ до сих пір не прийняв необхідні законодавчі акти.

Представники євромайданної влади на переговорах у Мінську не раз висловлювали свою стурбованість з приводу голосування в ДНР та ЛНР і заявляли, що це ускладнить переговорний процес, а також начебто суперечить угодам, досягнутим на переговорах.

Зокрема, на думку представників євромайданної влади, вибори на Донбасі повинні проходити за “українськими законами” і за участю “українських партій”. У свою чергу, в народних республіках вважають неможливим участь у виборах партій, рухів та політиків, причетних до каральної військової операції на Сході України.

 З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *