У Києві розпочався XIV міжнародний фестиваль православного кіно «Покров»

У Києві розпочався XIV міжнародний фестиваль православного кіно «Покров»

9 жовтня у Національній опері України урочисто відкрився XIV міжнародний фестиваль православного кіно «Покров». Цього року кінофорум присвячений темі «Віра без справ мертва». Ця тема стала основною і на церемонії відкриття та буде червоною ниткою проходити протягом всього фестивалю, який триватиме до 12 жовтня. Журналіст СПЖ, який побував на цій події, ділиться своїми враженнями.

У столичній опері було багатолюдно. Тут зібралися священики та богослови, кінознавці і кінокритики, режисери й актори – усі причетні до світу православного кіно. Також прийшло чимало волонтерів – людей, які своєю безоплатною допомогою іншим щодня підтверджують, що віра тільки тоді жива, коли підтверджена справами. Перед початком церемонії автору цих рядків вдалося поговорити з членом фестивального журі протоієреєм Миколою Могильним.

«Хотілося б відзначити, що фестиваль традиційно проходить напередодні одного з найбільш шанованих православних свят – Покрова Божої матері. Я вже не перший рік у складі цього журі і хочу сказати, що з кожним роком коло шанувальників форуму стає ширше і все більше режисерів прагнуть представити свої роботи на фестивальний конкурс. У цьому році їх було більше двохсот. Журі відібрало для показу 55 фільмів з 7 країн. Перегляди будуть йти 2 дні у Київському будинку кіно. Знаєте, кіно завжди – це чудово, це цікаво. Це особливий світ, світ мрії, який стикається з нашою реальністю, дає нам надію на краще. А православне кіно, я вважаю, як і будь-яке кіно, але православне особливо, обов’язково має нести моральний додаток, міняти людину, робити її краще. І якщо після перегляду православного фільму тобі не хочеться стати краще, то таке кіно не може називатися православним. Саме цим принципом і керувалися члени журі, відбираючи фільми для показу»,– сказав на завершення отець Микола.

В цьому році в залі знімали телеверсію відкриття фестивалю, а ще однією особливістю став супровід церемонії сурдоперекладом. Його здійснювала Катерина Дятлова, активіст волонтерського руху Свято-Троїцького Іонинського монастиря.

Церемонія відкриття, яку провели актори Олексій Ананов та Тетяна Терехова, розпочалася з показу роликів про соціальне служіння Української Православної Церкви в Київській митрополії, Запорізькій, Одеській, Харківській та інших єпархіях УПЦ.

Дружними оплесками зустріли присутні вихід на сцену Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія. Предстоятель УПЦ благословив відкриття фестивалю та звернувся до всіх зі словом архіпастирської настанови.

«Фестиваль “Покров” проводиться не вперше, і у нас є одна мета, щоб через фестиваль донести людям, до людських сердець форми добра, які є сьогодні в сучасному світі. Добро є добро і за якістю незмінно, але форми його творіння в різні епохи різні»,– сказав Блаженніший Онуфрій.

«Сьогодні світ наповнений протистоянням, взаємною ворожнечею, нетерпимістю, і ці наші недоліки впливають на соціальний стан людей. Багатьох вони приводять до духовної зневіри, деякі впадають у відчай, деякі починають робити щось не те, проявляють агресію. І ми можемо через цей фестиваль показати, що є шляхи подолання тих проблем, які є у нас сьогодні в земному житті», – зазначив Його Блаженство.

«Наші можливості обмежені. Добро майже завжди пов’язане з матеріальною стороною. Потрібно десь взяти гроші, певні речі, потрібна фізична сила. Але не тільки за допомогою грошей, речей та сили можна творити добро. Його може робити навіть хвора, немічна людина. Якщо хворий помолиться про когось, хто знаходиться в біді – це теж форма добра. Якщо він поспівчуває цій людині – це теж форма добра. Тож ми хочемо нагадати людям про те, що світ потребує добра. Як робити добро ми вчимося на прикладі інших людей, вносячи якісь корективи для себе. Ми повинні робити щось добре, тому що зло перемагається тільки добром. Сьогодні багато зла, а добра не вистачає. Тому ми повинні намагатися творити добро – як можемо і як вміємо, і скільки можемо. У Священному Писанні сказано, що віра людини може бути мертвою або живою. Якщо віра людини не підтверджується її справами, тобто людина сповідує духовні принципи, але не виконує їх, то її віра мертва. Якщо людина вірить, і те, що сповідує, підтверджує своїми справами, то його віра жива. Ми живемо в православній державі і всі знаємо про Бога, і віра в Бога – це те, що живить людину. І ця наша віра в Бога повинна бути підтверджена нашими справами»,– сказав на завершення Блаженніший Митрополит Онуфрій.

І відразу після виступу Предстоятель УПЦ вручив церковні нагороди 15-ти кращим волонтерам з громадської організації «Молодість небайдужа». Вона була заснована в 2005 році при київському Свято-Троїцькому Іонинському монастирі. У числі нагороджених були Надія Попко, яка багато років займається пошуком коштів для лікування нужденних, Марія Приходько – координатор поїздок до дитячого будинку для розумово відсталих дітей, диякон Володимир Лей, який вже 7 років веде недільну школу та мистецьку студію для онкохворих дітей, Олексій Ковальчук – перший координатор і один з фундаторів Центру гуманітарної допомоги УПЦ, та інші гідні молоді люди.

Після цього вийшов на сцену засновник і духівник молодіжного руху «Молодість небайдужа», який розповів про те, як все починалося, а також підкреслив, що за кожним нагородженим стоять ще сотні активістів. Саме вони щотижня здійснюють 10-15 поїздок до дитячих будинків, будинків престарілих, до одинокої старечі та дітей-інвалідів, а також готують і везуть гуманітарну допомогу на схід України. На рахунку волонтерів руху чимало добрих справ. І що не менш важливо, досвідчені активісти готують собі гідну заміну. Ось вже 10 років при Іонинському монастирі діють волонтерські курси, де за цей час було підготовлено близько тисячі волонтерів – людей, які навчилися правильно допомагати тим чи іншим людям.

Чимало також розповів про соціальне служіння церкви протоієрей Владислав Діханов – голова Синодального відділу УПЦ з соціально-гуманітарних питань. Особливо активно сьогодні священик займається допомогою біженцям та мирним жителям Донбасу. «Без миру в душі неможливо побудувати світ у державі, та що казати – в окремо взятій родині, у місті, – підсумував отець Владислав.

Особливо зворушливою на церемонії відкриття фестивалю була подія, яка відбувається тут щороку – вручення меценатами форуму грошової «Премії милосердя» тим, хто цього особливо потребує. Цього разу допомогу для проведення імплантації механічного серця отримала 30-річна Людмила Філяренко. Операція коштує 118 тисяч євро. «Це серце вже доставили до Києва, і через тиждень я проведу цю операцію», – сказав відомий хірург, директор інституту серця академік Борис Тодуров, який піднявся на сцену. Цього літа він вже провів першу в Україні таку операцію. Як сказав Борис Михайлович, коли про проблему пацієнтки стало відомо громадськості, стали надходити сотні грошових переказів, часто по 5-10-20 гривень, також на підтримку Людмили в Києві відбувся благодійний марафон, в якому взяли участь лікарі інституту та безліч небайдужих людей. «Я вже 30 років стою за операційним столом і за цей час прооперував понад 9 тисяч осіб, але це перший випадок у моїй практиці, коли до порятунку одного життя долучилися тисячі людей», – сказав Борис Тодуров. А зал відповів хірургу дружними оплесками.

Досить цікавою на відкритті фестивалю була і концертна програма. Серед її учасників були дитячий хор арт-студії «Забава» та хор Київських духовних шкіл (Київ), аматорський театр людей з обмеженими можливостями «Паростки з Києва», кращий голос класичної музики Іспанії Юрій Годо.

Зі словами привітання звернувся до присутніх і президент фестивалю «Покров» Андрій Деркач. «Я зростав і розпочинав свою діяльність у радянські часи і тому завжди побоювався слів “волонтер”, “активіст”. Але сьогоднішній фестиваль показав, що бувають різні активісти та волонтери. Від одних виходять революції і війни, а від інших – добро і творення». І після цих слів Андрій Деркач оголосив XIV міжнародний православний фестиваль відкритим.

Після цього на сцену піднявся директор фестивалю протоієрей Олександр Акулов. Він представив журі кінофоруму, яке цього року очолив режисер та продюсер Єгор Бенкендорф, а членами стали білоруський режисер Галина Адамович, протоієрей Миколай Могильний, сценарист анімаційного кіно Вадим Шинкарьов, керівник компанії «Союз видавництв» Вадим Романенко, продюсер та сценарист Юлія Чернявська.
реклама.јрд

Потім відбулася українська прем’єра художнього фільму «Монах і біс». Про те, як створювалася ця стрічка, перед початком сеансу розповів зі сцени режисер картини Микола Досталь.

Нагадуємо, що покази кінофільмів триватимуть у столичному Будинку кіно 10 і 11 жовтня з 10.00 до 15.00 у номінаціях анімаційного, короткометражного, документального і повнометражного кіно. У рамках фестивалю для учасників і гостей пройдуть також тематичні зустрічі, майстер-класи та круглі столи на актуальні теми християнського кіно.
нагорода (1).jpg

Переможцям і номінантам будуть вручені традиційні призи фестивалю та спеціальні нагороди від засновників кінофоруму «Покров-2016». Ними виступили Українська Православна Церква та Свято-Троїцький Іонинський монастир. Урочисте закриття фестивалю «Покров» з врученням нагород та призів переможцям відбудеться 12 жовтня у «Будинку кіно» о 18.00.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *