Селяни протестують проти наміру євромайданної влади розпочати розпродаж землі

Селяни протестують проти наміру євромайданної влади зрозпочати розпродаж землі

Місяць тому виступаючи на урочистому засіданні Верховної Ради, Петро Порошенко закликав скасувати мораторій на продаж сільськогосподарських земель, що, по його думку, дозволить збільшити інвестиції в аграрний сектор. Яка доля спіткає дрібних аграріїв, які не витримають конкуренції з виробниками ГМО-продукції, залишилося поза темою цього послання.

Сьогодні біля будівлі Верховної Ради України зібралися декілька сотень фермерів. Селяни вимагають зберегти мораторій на продаж землі і заявляють про готовність до всеукраїнського страйку.

«Ми вимагаємо, щоб землі селян залишилися у селян. Щоб повернули податки, які були станом на 1 січня 2015 року. Ми сподіваємося, що депутати відреагують на наші вимоги», — каже активістка із Запоріжжя Тетяна Андрушевич.

Мораторій на продаж або відчуження земель сільськогосподарського призначення на Україні в грудні 2015 року був продовжений до 1 січня 2017. Як повідомлялося раніше, Кабмін України планує, що переносів мораторію більше не буде. Пункт про «вільний обіг» землі присутній і серед вимог МВФ, пов’язаних з подальшим кредитуванням євромайданного уряду.

У прес-службі київської поліції повідомили, що під час засідань Ради правопорядок у центрі Києва будуть забезпечувати 1,5 тисячі силовиків. «Протягом 4-7 жовтня посилені наряди поліції будуть нести службу не тільки в урядовому кварталі і в місцях проведення заходів, але і на прилеглих до них територіях, на зупинках громадського транспорту і в метрополітені», — йдеться в заяві прес-служби поліції.З поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:
  • 06.10.2016 at 23:10
    Посилання

    Сьогодні Верховна Рада подовжила мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення, який діє в Україні з 2001 року, до 2018 року. За ухвалення законопроекту №5123-1 “Про внесення змін до розділу Х “Перехідні положення” Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель” за основу і в цілому проголосували 297 народних депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів.

    Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *