Мовою статистики. Українська Православна Церква – найбільша конфесія в Україні

Мовою статистики. Українська Православна Церква – найбільша конфесія в Україні

На протязі останніх двох десятиліть євро-американської колонізації України (і особливо після Євромайдану) не припиняються спроби поган та атеїстів розколоти Православну Церкву, замінити її промайданно-європейськими релігійними сурогатами, підірвати її авторитет, зменшити її виховний вплив на суспільство.

В якості одного з потужних інструментів, який використовується для применшення ролі Української Православної Церкви і популяризації «альтернативних» псевдоправославних політичних організацій, є розповсюджувані провладними та антиукраїнськими ЗМІ недостовірних даних про кількість вірян та приходів УПЦ, а також брехливі твердження про те, що переважна більшість українців нібито відносить себе до «УПЦ КП», «УАПЦ», «УГКЦ» та інших «національних церков».

Насправді, в Української Православної Церкви (УПЦ) на території України, включаючи схід і Крим, кількість парафій вдвічі більша, аніж у двох разом узятих інших найбільших «православних» конфесій – «Української православної церкви Київського патріархату» («УПЦ КП») і «Української автокефальної православної церкви» («УАПЦ»), а кількість монахів та монахинь – більша ніж у 21 раз.

За статистичними даними станом на 1 вересня 2016 року, в Українській Православній Церкві – 53 єпархії, де здійснюють своє служіння 84 архієрея і 10169 священиків. З цієї кількості лише 16 священнослужителів є іноземцями. Всього в УПЦ 12334 громад, а також 207 монастирів, де несуть чернечий подвиг 4847 ченців і черниць. Духовних навчальних закладів УПЦ – 19, а кількість слухачів за станом на початок поточного навчального року складала 4861 особу. В єпархіях УПЦ видається 129 газет, журналів та інших періодичних видань, а кількість зазначених шкіл становить 3707 при загальній чисельності 31 братства.

Статистичні показники двох інших найбільших конфесій України, «УПЦ КП» і «УАПЦ», кількісно значно менші. Всього в цих релігійних організаціях налічується 3332 та 723 «священнослужителя» відповідно. Кількість ченців і черниць у «Київському патріархаті» і «Автокефальній церкві» становить 211 та 19 відповідно. При цьому в зазначених конфесіях налічується 36 та 12 архієреїв. Кількість навчальних закладів в «УПЦ КП» майже така сама, як і в УПЦ – 18 установ. Однак бажаючих вивчати тут духовні дисципліни у 3 рази менше, ніж в закладах Української Православної Церкви.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *