Комітет Верховної Ради України підтримав законопроект, спрямований проти УПЦ

Комітет Верховної Ради підтримав законопроект, спрямований проти УПЦ

5 жовтня Комітет з питань культури і духовності Верховної Ради України підтримав законопроект №4511 «Про особливий статус релігійних організацій, керівні центри яких знаходяться в державі, яка визнана Верховною Радою України державою-агресором». Наступний етап – голосування. Про це повідомив голова юридичного відділу Української Православної Церкви протоієрей Олександр Бахов.

«Ця законодавча ініціатива дискримінаційна, грубо порушує конституційний принцип невтручання і відокремлення держави від Церкви, – підкреслив Бахов, – і обмежує право на свободу світогляду і віросповідання. Про які європейські цінності йде мова?» – запитує представник УПЦ.

У разі прийняття законопроекту №4511 для Української Православної Церкви буде встановлено «особливий статус» і виникне обов’язок укладати особливі договори з державною владою. З цієї причини необхідна буде перереєстрація статутів громад. Крім цього, призначення єпископів, намісників і настоятелів буде відбуватися тільки при узгодженні з Міністерством культури України.

Українська Православна Церква закликає народних депутатів не голосувати за законопроект № 4128. Про це представники УПЦ заявили 5 жовтня в інформагентстві «Українські новини» на прес-конференції «Небезпека для релігійної спільноти України: чому Церкви просять депутатів не голосувати за законопроект № 4128».

Експерти вважають, що документ вносить плутанину в розмежування релігійної і муніципальної громад і надає можливість людям, далеким від життя Церкви, чинити на неї істотний вплив.

«Проти законопроекту виступили представники всіх релігійних конфесій в Україні, окрім Київського патріархату, тому що законопроект лобіюється саме цією конфесією, – підкреслив протоієрей Миколай Данилевич, заступник голови відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ. – Цей законопроект може привнести великі проблеми в релігійне середовище країни: може розпочатись новий виток міжрелігійних міжконфесійних конфліктів».

Миколай Данилевич також зазначив, що законопроект не відповідає Конституції України та суперечить внутрішнім статутам релігійних конфесій. Крім того, він не відповідає вимогам Європейської конвенції з прав людини.

Протоієрей Олександр Бахов, голова юридичного відділу УПЦ, зазначив, що прийняття даного законопроекту узаконить рейдерські захоплення храмів, які і без того почастішали в Україні.

«На Заході України було захоплено близько 40 храмів, які належать УПЦ, – підкреслив Олександр Бахов. – Зазвичай ці захоплення відбувалися шляхом насильства, обману, підкупу та інших протиправних дій. В селі з’являлися представники Київського патріархату і деякі депутати. Вони агітували людей до зміни статуту. Після чого проходили референдуми або збори села і приймалося рішення, що релігійна громада населеного пункту буде змінювати своє підпорядкування. В таких зборах брали участь люди, які належать до різних громад, але, тим не менше, і вони вирішували питання про зміну підпорядкування конкретної релігійної громади. Це суперечить законодавству».

Протоієрей Миколай Данилевич особливо відзначив, що головне науково-експертне управління ВР рекомендувало цей законопроект відхилити. Але, незважаючи на все це, він ставиться на голосування.

«Ми хочемо, щоб депутати усвідомили всю повноту відповідальності за наслідки, до яких може призвести завтрашнє голосування», – підкреслив Данилевич.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *