Коли реальна опозиція у вигнанні і в тюрмах, хто підніме країну?

Коли реальна опозиція у вигнанні і в тюрмах, хто підніме країну?

Протестні настрої в Україні наростають з кожним днем, соціологічні опитування засвідчують значне невдоволення людей. Але в країні немає політичної сили, яка могла б виступити в якості реальної опозиції нинішній київській владі. Нині немає жодного політика, рівень довіри народу до якого був би вищий за 25%, тобто який може потенційно користуватися підтримкою та довірою хоча б чверті населення України. Всі українські політики, які представляють реальну опозицію, перебувають або в тюрмах, або у вигнанні, або проти них порушені кримінальні справи.

Опитування громадської думки демонструють, що понад половину українців не готові взяти участь у виборах, оскільки, на їхню думку, вибирати просто нема з кого. Решта переважно вибрали б парламент із тих партій, які нині займають опозиційну нішу. Про це свідчать дані опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології. За даними дослідження, 31,1% українців не визначилися з тим, за яку партію голосувати, 22,3% вирішили не брати участь у виборах, а 5,8% – викреслили б усі партії або зіпсували виборчий бюлетень. Таким чином, якби ті, хто не визначився за кого голосувати, не прийшли б на вибори, у них взяло б участь близько 41% українських виборців. Віддані на таких виборах голоси засвідчили б переважну підтримку опозиційних партій.

Судячи з останніх соцопитувань, «Батьківщина» і «Опоблок»,які посіли опозиційну нішу, ділять перше і друге місце в рейтингах народних симпатій. Їх позиції також низькі і плавають на рівні 12-13%, але на відміну від тих же БПП або «Народного фронту» в разі дострокових виборів «Опоблок» і «Батьківщина» мають хоч якісь шанси набрати достатню кількість голосів.

У зв’язку з цим у політичних колах України все більше поширюються чутки, що відразу кілька політичних сил, включно з тим же “Опозиційним блоком” і “Батьківщиною”, готують масштабні акції протесту в найближчий час. Передбачається, що кінцевою метою протестного руху буде проведення дострокових парламентських, а потім і президентських виборів.

Кілька джерел повідомили, що контрольовані Юлією Тимошенко громадські організації закупили від 300 до 500 наметів для подальшого використання під час масових акцій найближчим часом. Початок акцій протестів заплановано на жовтень, після чого піде розгойдування ситуації, яка може призвести до початку повноцінного Майдану, як це було наприкінці 2013 року.

«У них вже є попередня дата. Пробний страйк профспілок вони збираються організувати 11 жовтня, про це заявили їхні депутати. Тема тарифів там буде однією з ключових, це я і так розумію, і бачу», – заявив наближений до Адміністрації Президента України політолог Тарас Березовець. На його думку, Юлія Тимошенко таким чином буде домагатися дострокового проведення парламентських виборів у березні 2017 року, а потім і президентських.

Напередодні за підсумками свого візиту до Львова Тимошенко заявила, що мешканці Львівської області вимагають повернення до влади екс-президента Віктора Януковича, при якому, за їхніми словами, народу жилося набагато краще, ніж при нинішній владі. Політологи впевнені, що насправді Тимошенко спритно скористалася ситуацією, використовуючи страждання народу і нікчемність чинної влади для підвищення свого рейтингу.

«Всі ці згадки про народні страждання лише«інструмент»політичної боротьби, який Тимошенко використовує виключно в особистих цілях, – вважає екс-депутат ВРУ Спиридон Кілінгаров. – Тому сьогодні Тимошенко займає опозиційну нішу, тому що розуміє, що у цієї влади просто немає шансів». При цьому Тимошенко, кажучи про «сльози» народу, нітрохи не перебільшує. «Люди ходять з опущеними головами. Бандитизм, безробіття, безгрошів’я – все це дуже сильно тисне на населення. Людям ніби перекрили кисень, і не дають вдихнути свіжого повітря», – описав експерт ситуацію вУкраїні.

Те, що Тимошенко або хтось інший збирається організувати акції протесту, більшість експертів вважає цілком розумним, оскільки іншого способу звільнити країну від тиранії нинішньої злочинної влади немає.

«Звичайно, Тимошенко була прем’єром двічі, і я не можу сказати, що вона щось корисне зробила за цей час. Але в тому, що треба зараз людей піднімати на виступ проти знахабнілих, які взагалі творять незрозуміло що, – це правильно. Та система терору, яка встановилася в країні, далеко не кожному дозволяє висловити свій протест проти несправедливості», – вважає екс-прем’єр-міністр України Микола Азаров. Проте, колишній прем’єр не вірить у здатність Тимошенко організувати масштабний опір, оскільки «господарі (а це американці) просто не дозволять їй зробити щось подібне, вона давним-давно у них на обліку».

«Реальні опозиційні політики перебувають або у в’язниці, або за кордоном, або залякані і проти них заведені кримінальні справи. А кому дозволено говорити? Тільки таким, як Тимошенко, як Ляшко, а оскільки вони можуть щось говорити, значить, влада не вважає їх реальними супротивниками, – логіка дуже проста. Проте, людям треба пояснювати, що тарифи грабіжницькі, необґрунтовані, і якщо це робить Тимошенко, то нехай буде так», – робить висновок Азаров.

«Зараз ситуація в Україні близька до колапсу, і можливі дуже серйозні зміни всередині правлячої еліти, причому вони можуть бути як у бік партії сили, так і в бік тих, хто може вести діалог. Тому серйозні зміни можливі вже до кінця цього року. В якому напрямку буде розвиватися ситуація, багато в чому буде залежати від нових ввідних. А вони можуть з’явитися в будь-який момент», – каже соціолог, співзасновник компанії з маркетингових та соціологічних досліджень«Research&BrandingGroup»Євген Копатько.

Щоб домогтися зміни нинішнього злочинного уряду, протест народу України просто необхідний. Інакше в умовах тотального терору неможливо припинити війну, зупинити катастрофічне зубожіння і розпродаж країни за безцінь.

«Це не обов’язково повинен бути безглуздий бунт а-ля«майдан», це може бути і мовчазний бунт. Нам треба випробувати всі шляхи мирного примусу київської влади до того, щоб вона залишила країну в спокої», – вважає український політик Володимир Олійник.

І то правда: якщо влада не чує народ, нехай швидше забирається.

Валеріан ПідмогильнийЗ поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *