Кабмін відмінив державне регулювання цін на продукти першої необхідності

Кабмін відмінив державне регулювання цін на продукти першої необхідності

З 1 жовтня в Україні відміняється державне регулювання цін на продукти харчування, яке діяло по відношенню до соціальної групи товарів, тобто товарів першої необхідності. Відповідну постанову Кабінету Міністрів України було затверджено на засіданні уряду у четвер, повідомляє прес-служба Кабміну. Нагадаємо, скасувати держрегулювання цін на продукти у Кабміні планували ще з 15 серпня.

Три місяці, починаючи з 1 жовтня, буде відбуватися спостереження за динамікою цін, відпущених урядом у вільний політ. «За умовами пілотного проекту, протягом трьох місяців буде проводитися аналіз структури споживчих цін, складу собівартості, а також динаміка цін на окремі складові собівартості продуктів», — повідомляє прес-служба. Вона зазначає, що під час дії проекту фермери, виробники продуктів харчування, а також їх продавці (торговельні мережі) не зобов’язані декларувати свої ціни і націнки.

Уряд підкреслює, що це дуже допоможе виробникам і роздрібним мережам. «Це дозволить виробникам і рітейлерам заощадити сотні мільйонів гривень щомісяця на адмініструванні декларативною собівартості продуктів і націнки. Саме таку ціну вони платять сьогодні за те, щоб виконувати застарілі пострадянські вимоги», — свідчить текст повідомлення.

У документі не зазначено, як відпуск цін позначиться на споживачах. У МЕРТ відзначають, що ціни на продукти, на які встановлено держрегулювання, зростають на 20% швидше за ціни інших продуктів. За даними роздрібних продажів на Україні, ще до скасування регулювання цін, у першому півріччі 2016 року громадяни України стали споживати менше продуктів харчування. Із зростанням цін на продукти, така тенденція, на думку експертів, продовжиться.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *