Doing Business Report: Україна піднялася в рейтингу легкості ведення бізнесу

Doing Business Report: Україна піднялася в рейтингу легкості ведення бізнесу

Україна поліпшила свої позиції у рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business і піднялася на 80 місце. Рейтинг Doing Business Report — щорічне дослідження групи Світового банку і Міжнародної фінансової корпорації (IFC), яке оцінює у 189 країнах простоту здійснення підприємницької діяльності на основі 11 індикаторів. Доповідь Світового банку на основі рейтингу присвячена оцінці нормативних актів, що регулюють діяльність малих і середніх підприємств протягом усього життєвого циклу, і порядку їх застосування на практиці (правозастосування). Рейтинг складається з 2003 року.

Найкращі результати в рейтингу (перша десятка) на цей раз показали Нова Зеландія, Сінгапур, Данія, Гонконг (Китай), Південна Корея, Норвегія, Великобританія, США, Швеція та Македонія.

На думку експертів Світового банку, найбільш сприятливе для бізнесу середовище на пострадянському просторі створене в Естонії (12-е місце), Латвії (14), Грузії (16), Литві (21), Казахстані (35), Білорусії (37), Вірменії (38) і Російській Федерації (40).

У 2015 році Україна піднялася на 13 позицій в рейтингу Doing Business, посівши 83-є місце. Експерти Світового банку зазначили, що ключовою реформою, яка сприяла підвищенню рейтингу, стало спрощення реєстрації бізнесу. Водночас, проблемними для бізнесу в Україні залишалися підключення до електромереж, отримання дозволів на будівництво, ведення транскордонної торгівлі і процедура банкрутства.

Цього року Україна поліпшила свої позиції у рейтингу Doing Business і піднялася на 3 пункти – до 80-го місця з 83-го. Як наголошується у дослідженні, найбільший прогрес Україна показала у спрощенні відкриття бізнесу (20-е місце зі 190), найгірший – у сфері боротьби з корупцією (140-е місце з 190).

Україна увійшла до числа країн, які показали реформи в усіх сферах, досліджених фінансистами Світового банку. « Україна помітно поліпшила позиції у сфері захисту інтересів інвесторів – керівників та акціонерів», – йдеться у дослідженні. Водночас, у сфері отримання дозволів на будівництво Україна займає тільки 140 позицію, у сфері можливостей підключення до електромереж – 130 позицію. За показником легкості реєстрації власності – 63.

Нагадаємо, Кабінет міністрів 16 грудня 2015 року ухвалив дорожню карту дерегуляції, імплементація якої, на думку фахівців, дозволить Україні до 2017 року поліпшити свою позицію і увійти до ТОП-50 рейтингу Doing Business, а в 2018 році – увійти до ТОП-20. На даний момент у Верховній Раді зареєстровано 39 законопроектів з питань дерегуляції. На їх ухвалення, за оцінками Мінекономрозвитку, потрібно близько 6 місяців.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *