11 жовтня Православна церква урочисто згадує преподобних отців Києво-Печерських

11 жовтня Православна церква урочисто згадує преподобних отців Києво-Печерських

У Ближніх печерах Києво-Печерської Лаври покояться мощі сімдесяти трьох преподобних отців. Найбільш відомі з них основоположник чернецтва на Русі преподобний Антоній; преподобний Прохор Лободник, який годував Київ під час голоду хлібом, випеченим з трави лободи; свята праведна Ульянія, княжна Ольшанська; преподобний Варлаам – перший ігумен Печерського монастиря; святий Марк Гробокопач, який готував місця для спочилих братів обителі; преподобний Нестор Літописець – помічник всіх учнів і автор «Повісті времених літ»; преподобномученик Мойсей Угрин, до якого звертаються при спокусах блудного характеру, святий Аліпій – покровитель іконописців, а також дванадцять святих греків-будівельників, які працювали над створенням Великої лаврської церкви, в честь Успіння Богоматері. Крім перерахованих святих, серед Печерських преподобних відомо тридцять угодників Божих, від яких збереглися мироточиві глави.

Немає сумніву, що відомі далеко не всі імена преподобних отців Києво-Печерських. В загальній пам’яті Собору прославляються всі отці, які просіяли подвигами в печерах. У співі святкового богослужіння про це сказано так: “Восхвалити по единому, кто возможет, святыя Твоя, Блаже, изочту их и паче песка умножатся. Но Сам, Владыко Христе, исчитаяй множество звезд и всем имена нарицаяй, яви им мольбы наша…”

Собор преподобних отців Києво-Печерськи було встановлено в 1670 році. Спочатку він відзначався в першу суботу після свята Воздвиження Хреста Господнього. У 1760 році ближні печери були відновлені після пошкоджень, викликаних землетрусом, і над ними був побудований кам’яний храм на честь Воздвиження Хреста Господнього. У 1886 році київський митрополит Платон переніс святкування пам’яті Собору Ближніх печер на 28 вересня (11 жовтня за новим стилем).

Тропар

Столп огнезрачный и светоносное солнце, возсиявшее на горе Печерстей, великаго Антония со всем собором богоносных отец приводим Тебе, Христе, в молитву, ихже ради молим подаждь обители нашей благодать и душам нашим велию милость.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *