Влада офіційно виділила з держбюджету 71 мільйон гривень чотирьом своїм партіям

Влада виділила 71 мільйон гривень чотирьом своїм партіям

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) на своєму засіданні сьогодні прийняло рішення про виділення коштів чотирьом проєвропейсько-проамериканським політичним партіям України. Кошти “на фінансування статутної діяльності” отримають найбільш нужденні прошарки нашого суспільства – Блок Петра Порошенка (БПП), львівська “Самопоміч”, яценюківський “Народний фронт” і Радикальна партія Олега Ляшка.

Глава НАЗК Наталія Корчак уточнює: “Це кошти у розмірі 25% від загального розміру щорічного державного фінансування. Таким чином, БПП отримає 24771,8 тис. грн , “Самопоміч” – 12461,65 тис. грн., “Народний фронт” – 25136,4 тис. грн , РПЛ – 8453,925 тис. грн”.

Крім того, зазначила Корчак, НАЗК, відповідно до вимог чинного законодавства, не зможе надати такого фінансування партіям “Батьківщина” та “Опозиційний блок”. “Партія “Батьківщина” не надала до Агентства своєї позиції щодо держфінансування (НАЗК не має ні офіційної відмови, ні згоди на отримання партією коштів). Партія “Опозиційний блок”, попри публічну заяву про відмову від фінансування, так і не надала до Агентства заяву у паперовому вигляді, – наголосила глава НАЗК.

Нагадаємо, євромайданна Верховна Рада ще 16 липня минулого року прийняла в першому читанні проект закону №2138а “Про внесення зміни до статті 87 Бюджетного кодексу України (щодо фінансування політичних партій)”. Законом передбачено забезпечення держфінансування політичних партій з 2017 року. Це фінансування здійснюється коштом державного бюджету – тобто за наш із вами рахунок.

Здавалося б, що логічніше, коли свої партії фінансують своїми членськими внесками самі партійці. Проте, мабуть, їм зараз, в умовах фінансово-економічної кризи, стало дещо важче сплачувати свої розваги з власної кишені. От вони й знову вирішили взяти у нас трохи.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *