Війна до останнього українця. Навіщо Конгрес США підтримав поставки летальної зброї Україні?

Війна до останнього українця. Навіщо Конгрес США підтримав поставки летальної зброї Україні?

Палата представників Конгресу США схвалила поставки летальних систем озброєння в Україну. Зроблено це було в рамках закону HR 5094 «Про підтримку стабільності і демократії в Україні». Про це з захопленням повідомили в українському посольстві в Сполучених Штатах Америки, зазначивши, що «новонароджений» документ підтверджує позицію американської влади щодо антиросійських санкцій до того моменту, поки Україна не виконає повною мірою свої зобов’язання за «Мінськом-2» і не нормалізує ситуацію в країні. У документі наголошується, що введені санкції залишаються в силі, поки президент Сполучених Штатів не надасть американському конгресу свідоцтво про «відновлення контролю» України над півостровом Крим.

«Серед засобів підтримки України, крім грошових коштів, є летальні оборонні системи озброєнь. Також закон дозволяє сприяння в посиленні боротьби з російською інформаційною пропагандою і сприяння залученню іноземних інвестицій в економіку України», – пише«Економіка сьогодні».

Варто звернути увагу, що документ був затверджений американськими конгресменами і від партії демократів, і від партії республіканців. У будь-якому випадку, перш, ніж лягти на підпис до президента Обами, закон повинен пройти ще й через верхню палату Конгресу, Сенат США.

Порошенко і багато інших українських політиків, звичайно, відразу ж голосно й публічно подякували американський Конгрес за підтримку. Запис подяки з’явився на офіційній сторінці Порошенка. За його словами, США продовжують підтримувати київських друзів, що повною мірою доводиться подібним рішенням Конгресу США. Український Президент додав, що в документі до засобів підтримки України з боку США включені летальні оборонні системи озброєнь.

Україна в 2014 році вже зверталася з проханням до США про надання країні летального озброєння. До останнього часу в таких проханнях українській владі відмовляли, аргументуючи це тим, що в Україні триває війна. Під приводом економії бюджетних коштів і на підставі інших відмовок, президентська адміністрація Барака Обами вирішила Україні летальне озброєння не надавати. Чому ж раніше США не погоджувалися на поставки озброєння Києву, а саме зараз знову підняли це питання?

«Чому Обама залишив за собою право не починати поставки летального озброєння Києву? Формально, це було зроблено з посиланням на мінський процес, мінські домовленості. Поставка летального озброєння Україні виглядала б надзвичайно дивно в умовах, коли «Мінськ-2» нібито ще виконується і перемир’я діє. Такі поставки ніяк не можна було б пояснити без офіційної заяви про провал Мінських угод. В якомусь сенсі це також була певна спроба чинення тиску на Росію. Білий дім нібито казав Кремлю, якщо ти не будеш виконувати «Мінськ-2» в моєму розумінні, я завжди можу почати передавати Україні летальні системи озброєння», – пояснює політолог, експерт Інституту США і Канади Володимир Васильєв.

«У принципі, в цій ситуації мало нового. У Конгресі США вже піднімалося питання про постачання летальної зброї Україні, і, як ми пам’ятаємо, таке рішення було заблоковане президентом Обамою. Вважаю, що так само буде і цього разу. З іншого боку, «летальна зброя» згадується в документі через кому з іншими заходами підтримки України, і її можливі поставки зовсім не є основним змістом документа, як можна було б подумати, читаючи заголовки новин. Зброя згадується як «летальна оборонна зброя», – пояснив політолог Віктор Шапін.

У Москві вважають, що єдино вірним сигналом підтримки українського народу з боку США став би заклик виконувати Мінські угоди щодо Донбасу, а не поставки летальної зброї. Поставивши Києву озброєння, США будуть нести відповідальність за кровопролиття в Україні.

“Коментуючи рішення палати представників конгресу США схвалити законопроект”Про стабільність і демократію в Україні”, в якому серед можливих заходів значаться поставки Україні”летальних захисних озброєнь”, глава комітету з міжнародних справ Ед Ройс заявив, що палата”послала сильний сигнал підтримки українському народу”, -вважає глава міжнародного комітету Ради Федерації Костянтин Косачов.

Однак до самого факту поставки потрібно ще пройти цілий ряд процедур, наголошують експерти. Зокрема, законопроект має бути схвалений Сенатом і підписаний президентом Обамою.

«Судячи з сьогоднішньої ситуації, США не зацікавлені в ескалації військового конфлікту на Донбасі. І це змінить не прихід Клінтон або Трампа (хоча, Клінтон відкрито декларує більш жорсткий підхід до Росії), а сама об’єктивна ситуація. Поки ступінь конфлікту,що наявний, вигідний американським елітам –це дозволяє об’єднувати європейських союзників, а також нарощувати військові бюджети. До речі, саме в можливості нарощувати військові бюджети, посилаючись на «російську загрозу», я бачу основну причину того, що відносини між РФ і США, а також РФ і ЄС не налагоджуються. Справа в тому, що військові замовлення – найважливіший механізм грошового накачування економіки державою, що критично важливо у світовій економічній ситуації, яка склалася», – резюмував Віктор Шапінов.

Тому експерти припускають, що нинішнє рішення Палати представників Конгресу, так само як і минуле їх рішення, жодним чином не вплине на курс Обами щодо України в ті кілька місяців, протягом яких нинішній президент США ще залишатиметься при владі.

Але навіщо тоді взагалі вносити в новий закон пункт про постачання летального озброєння в Україну?

Відповідь на це питання позначилася трохи пізніше, коли в Пентагоні назвали якісь нові умови, за яких США загрожує передати Україні летальну зброю. Американський міністр оборони Ештон Картер повідомив, що рішення з приводу передачі Україні оборонних летальних озброєнь залежить від виконання Росією Мінських угод, передає “Інтерфакс-Україна”. Глава Пентагону зазначив, що це питання “розглядається” і рішення буде залежати “від того, як Росія буде виконувати Мінські угоди”.

Все виявилося просто: загроза надання Києву летального озброєння для боротьби з народними республіками Донбасу служить для США черговим приводом для шантажу Росії. Все більше країн ЄС бунтують проти нав’язуваної США політики русофобії, а багато європейських країн вже відкрито заявляють про те, що не мають наміру продовжувати санкції проти Росії. Судячи з усього, «яструби» в Вашингтоні, бачачи, що ситуація виходить з-під їх контролю, вирішили перейти до більш «важкої артилерії» в переговорах з РФ, і, відкинувши дипломатичні сентименти, взялися за відвертий шантаж. Мабуть, у США вирішили, що підписаний Конгресом закон про постачання летального озброєння в Україну стане хорошим аргументом для РФ, яка виступає на захист народних республік Донбасу.

І Україна в цьому протистоянні хвилює американців найменше, залишаючись лише сценою та декораціями для безжальних західних ляльководів, які використовують наївних українців як безмовних олов’яних солдатиків для створення хаосу на кордонах РФ і ЄС.

«Це жахлива трагедія, в якій українців зіштовхнули між собою. Однак припускаю, що ставлення до України і Росії зміниться одночасно зі зміною влади на Заході. Це очевидно як в разі перемоги Трампа на виборах президента США, так і в разі, якщо з політичного Олімпу зійде та ж Меркель. Європа вже втомилася від українських проблем, але Америка ще дотискує ситуацію», – вважає український політик Володимир Олійник.

І смерті десятків і сотень тисяч солдатиків у цій кривавій виставі зовсім не цікавлять американських ляльководів…

Валеріан ПідмогильнийЗ поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *