Випадки дезертирства з «ЗСУ» порідшали, але стали кривавішими

Випадки дезертирства з «ЗСУ» порідшали, але стали кривавішими

Новий випадок дезертирства озброєного вояка порошенківської армії стався 18 вересня в Харкові: з військової частини в Дергачівському районі втік солдат з АК-74 і трьома спорядженими магазинами. При цьому 28-річний військовий прямо на території розташування частини відкрив вогонь, убивши одного і поранивши іншого товариша по службі. Пораненого і п’яного дезертира пізніше затримали в районі П’ятихаток.

Київські правоохоронці також досі шукають двох дезертирів, які втекли 14 вересня з військової частини в Павлограді. У той же день був затриманий дезертир, який розстріляв своїх «побратимів» біля Станиці Луганської — тоді загинули двоє і були поранені п’ятеро військових. Як завжди, у повідомленнях проамериканських ЗМІ щодо цієї події говорилося, ніби військові «загинули в бою з диверсійно-розвідувальною групою бойовиків». Лише через кілька днів євромайданна влада була змушена визнати факт вбивства і дезертирства, пояснивши ситуацію «складними особистими проблемами» і «нервовим зривом».

Взагалі, за час проведення «АТО» в 2014-2015 роках «в лавах української армії» офіційно зафіксовано більше 10 тисяч випадків дезертирства, повідомляє начальник управління військової служби правопорядку ЗСУ Олександр Дублян. «У 2014 році дезертирство носило масовий характер, близько 10 тисяч, які самовільно залишили військові частини і щодо яких були внесені до реєстру дані про кримінальні правопорушення», – каже він.

Слід зазначити, що дезертирство з «ЗСУ» у цьому році дещо пішло на спад. Кількість дезертирів вже рахується не тисячами, як у 2014-2015 роках, а в середньому коливається в межах кількох десятків на місяць.

Значною мірою зменшення кількості дезертирів пов`язане з періодичними спробами припинення вогню на передовій та відмовою сторін конфлікту від проведення наступальних операцій. Свою стабілізуючу роль зіграв також процес переведення армії Порошенка на контрактну основу. Проте продовжує набирати вагу фактор загальної соціально-політичної кризи, який на певному етапі загострення ситуації може знову запустити тенденцію до зростання кількості злочинів серед військовослужбовців.З поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:
  • 22.09.2016 at 01:43
    Посилання

    Странно что об этом молчат демократические СМИ. В начале АТО, бежали тысячи, а сейчас десятки. Их ловили, амнистировали и снова в бой. Класс.

    Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *