Викладачку і доцента університета ім. Драгоманова звільнили за селфі біля Кремля

Викладачку і доцента з інституту Драгоманова звільняють за селфі біля Кремля

Наказ про звільнення

Модне захоплення фіксувати кожен свій крок і вивішувати фотографії на загальний огляд зіграло злий жарт з тисячами землян. Бажання чи похизуватися, чи просто отримати свою мить слави багатьом у результаті приносить несподівані неприємності.

Нічого незвичайного в бажанні фотографуватися немає. Красиве місце, цікаві обставини. «Я на тлі…» – називаються мільйони таких знімків. Але потрібно зважувати на ситуацію, в якій перебуваєш, або на країну, в якій живеш. Для України це сьогодні особливо актуально. Втім, все по порядку.

Дві сестри, Інна та Ірина Ковальчуки, у серпні з’їздили до Москви. Так співпало, що саме в ці дні Україна відзначала свято державного прапора і 25-річчя Незалежності. Інна та Ірина в цей час милувалися красою столиці держави, яку офіційна влада в Києві називає агресором, звинувачуючи в окупації Криму, військовій інтервенції на Донбас і багато іншому. Ну, ви знаєте, про що йдеться…

Та сама мить слави, коли фотографії з’явилися на особистих сторінках мандрівниць у Фейсбуці, підірвала частину української блогосфери. Пікантності ситуації додав той факт, що Ірина викладає в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова. Користувачі Інтернету поставили питання: чому навчать такі викладачі своїх студентів? Зрозуміло, що відповідь з їх точки зору напрошується сама собою і рішення однозначне – з інституту гнати, посадити в буцегарню, були пропозиції фізично знищити, щоб іншим не кортіло.

І нічого смішного в цьому немає. Держава, що перетворилася на систему, де активно шукають відьом у кожному слові й погляді, здатна розчавити інакомислячих, не рахуючись з існуючими законами і бажанням євроінтегруватися.

Прикладів достатньо. Вбивства журналістів, політиків. Відверті репресії проти політиків і політологів, які висловлюють думки, відмінні від офіційної точки зору відразу ж присікаються на корені. Про що казати, якщо держава розв’язала громадянську війну з власним населенням, яке ризикнуло лише попросити реалізувати свої законні права на спілкування рідною мовою…

Обережніше треба, дівчата, висловлювати свої думки і сім раз думати, перш ніж один раз вивісити фотку на загальний огляд. Демократія демократії різниця. Шалена офіційна русофобія і нервова реакція на все російське й українське вимагають зважених рішень. Ось якби ви пройшлися поряд з учасниками маршу гомосексуалістів… Точно б вас зрозуміли!

Одним словом, співчуваємо і розуміємо. Тримайтеся. Закордон вам допоможе.

Не кепкуємо. Закордон – у сенсі Європа. Там ще залишилися тверезі люди, які на офіційну позицію України щодо Росії дивляться як на параною. Навіть оцінки на найвищому державному рівні свідчать, що офіційний Київ дуже захопився антиросійською істерією і нічого хорошого в найближчому майбутньому йому не світить.

Шкода тільки, що за ці кілька незалежних років у неміцні уми посіяні й дали сходи відверто націоналістичні погляди, які ще дуже довго будуть відгукуватися у взаєминах двох країн. Народженим у рік здобуття Україною незалежності сьогодні вже виповнилося по 25 років, у деяких власні діти вирушили в українські школи. Шкода, що виховані в дусі «Україна – не Росія!» молоді українські батьки так гостро реагують лише на подорож вчителя в сусідню державу, де живуть такі ж люди, які розмовляють такою ж мовою.

І лікувати країну від русофобії, схоже, доведеться довго й важко.

Юрій КотЗ поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:
 • 03.09.2016 at 03:05
  Посилання

  У Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова з приводу звільнення сестер Ірини та Інни Ковальчук навіть зробили заяву для преси. В цьому історичному документі, зокрема, зазначається: «Днями в Інтернеті розміщена інформація про участь сестер Ірини та Інни Ковальчук (колишніх працівників НПУ імені М. П. Драгоманова) у фотосесії в столиці країни-агресора м.Москві. Колектив драгоманівців рішуче засуджує ці ганебні дії, вважає їх вкрай аморальними і негідними особистості і громадянина». І ще – «Негідні, злочинні дії щодо держави і народу України сестер Ковальчук кидають тінь на весь колектив драгоманівців, який вимагає очищення університету від чужинців».

  Одразу згадується класичне «Протокол загальних зборів трудового колективу та партійного активу села Червопролетарське. Колгоспники Ордена Леніна та Ордена Трудового Червоного Прапора зразкового колгоспу імені XXIV з`їзду КПРС рішуче засуджують аморальну поведінку доярки такої-то і вважають таку поведінку не достойною високого звання радянського колгоспника і будівника комунізму»…

  Відповісти
 • 10.09.2016 at 00:59
  Посилання

  Попонтувались… Ось такий злий жарт, в якому самі і винні. Всі ми є людьми і маємо недоліка, а серед них і гордість, і всім нам хочеться так чи інакше змусити інших заздрити, но не завжди варто це робити. І викладаючи фото із свого особистого життя для публічного бачення потрібно чітко обдумати наслідки до яких це може призвести, адже, Інтернет доступний кожному, так само, як і всі матеріали, що є в ньому.
  Шкода, звичайно, цих сестер, но моя їм порада – думайте про своє становище в суспільстві і не робіть собі ж погано, можливо ви і не думали, що так буде, але потрібно було… Правду кажуть: “Тихше їдеш – далі буде”

  Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *