Верховна Рада України звільнила суддів, «винних у злочинах проти Майдану»

Верховна Рада звільнила суддів, «винних у злочинах проти Майдану»

У четвер, 29 вересня, депутати Верховної Ради України з труднощами і порушеннями як законодавства так і самої процедури голосування звільнили 29 суддів. Суддів звинувачували в «порушенні суддівської присяги», у тому числі щодо рішень, винесених проти учасників Євромайдану. Вони визнані винними «у злочинах проти Майдану», тому що «цього вимагає народ», хоча свої рішення під час вуличних сутичок зими 2013-2014 років приймали на підставі вимог чинного на той час законодавства і ще до того, як було прийняте рішення про амністію всіх учасників «Революції Гідності».

На момент голосування у залі зареєструвався 281 депутат. Для ухвалення рішення було необхідно 226 голосів. Багатьох кандидатів на звільнення довелося ставити на голосування по декілька разів, за звільнення деяких голосували більше 10 разів. Наприклад, за звільнення Людмили Бартащук з апеляційного суду Києва та судді цього ж суду Світлани Коваль.

Варто зазначити, що судді можуть оскаржити звільнення. Таку думку висловили юристи та експерти. Вся справа в регламенті самого парламенту, в якому говориться, що суддів про таке засідання, на якому їх будуть звільняти, треба попереджати за три дні. У теж час, рішення про скликання сесії було прийнято лише у вівторок, а тому суто технічно їх навіть не могли попередити за три дні. До того ж депутати ради навіть не надали обвинуваченим можливості виступити і викласти свої погляди на ситуацію з цими політичними переслідуваннями.

“Розгляд питання про звільнення суддів парламентом 29 вересня 2016 року буде незаконним, – попереджала екс-міністр юстиції Олена Лукаш. – Народні депутати свідомо порушують права суддів і закони. Роз’ясню. Статтею 216-1 Регламенту Верховної Ради визначено порядок розгляду питань про звільнення суддів: при звільнення судді на підставі пунктів 4, 5 частини п’ятої статті 126 Конституції України присутність судді є обов’язковим. Такого судді має бути повідомлено про розгляд питання про його звільнення не пізніше, ніж за три дні до проведення засідання Верховної Ради”.

За словами Олени Лукаш, на підставі порушення регламенту, звільнені судді можуть домогтися відновлення і виплати компенсації. Вона нагадує, що в грудні 2014 року парламенту довелося скасовувати постанову про звільнення судді Волкова. Причина – рішення Європейського суду з прав людини у справі “Волков проти України”.

“Звільнені судді виграють і українські суди, і позови в Європейському суді з прав людини, – зазначає екс-міністр. – Компенсувати мстивість голосувальників будуть українські платники податків”.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *