Український PassivDom – перший в світі повністю автономний енергозберігаючий модульний будинок

Український PassivDom - перший в світі повністю автономний енергозберігаючий модульний будинок

Українські інженери розробили і презентували проект першого в світі повністю автономного будинку – тобто такого, що не потребує постачання сторонніх ресурсів. Проект має назву «Пасивний Дім Україна», він узагальнює і розвиває сучасні світові технології зі створення смарт-хаусів («розумного житла»).

Перший тип котеджів, що створюються в рамках реалізації проекту, називається PassivDom. Його головна особливість полягає у тому, що йому не потрібні лінії електропередач, газо – і водопроводи: будинок забезпечений всіма інженерними системами, які працюють у автономному режимі. За словами розробників, будинок на 100 відсотків автономний і забезпечує себе сонячною енергією в будь-якому кліматі. Це дозволяє, по-перше, заощаджувати на комунальних витратах, по-друге — перестати сприяти забрудненню навколишнього середовища. PassivDom перевершує всі вимоги стандартів PassivHause, LEED для енергозберігаючого будівництва.

Незважаючи на те, що у будинку тонкі стіни — товщиною всього близько семи міліметрів — він дуже теплий. Домоглися цього за рахунок використання суперсучасних будівельних матеріалів: скловолокна, графіту, поліуретану. Стіни будинку не можуть заіржавіти або згнити. І вони не виділяють шкідливих речовин.

Ноу-хау PassivDom: рекордно теплі і тихі вікна. Вікна в кілька разів тепліше всіх існуючих на ринку аналогів. Зараз у стадії підтвердження два рекорди в міжнародній книзі рекордів Гіннеса: «Найбільш тепла житлова будівля в світі» і «Найенергоефективніші вікна масового виробництва у світі».

Система клімат-контролю, що запам’ятовує комфортні для власника параметри температури і вологості. Вона ж контролює рівень кисню і вуглекислого газу в приміщенні.

Розробники добре подбали й про безпеку мешканців — кожен котедж обладнаний сигналізацією і камерами спостереження. Стежити за збереженням будинку, знову ж таки, можна за допомогою смартфона.

Конструкція будинку – мобільна, Котедж можна перевезти з одного місця в інше за лічені години. Конструкції будинку не постраждають, навіть якщо постійно возити його з собою.

Будинок типу PassivDom може поставлятися в різних конфігураціях — базовий модуль має площу 36 квадратних метрів, але замовити можна кілька таких модулів, отримавши скільки завгодно величезний будинок. Ці будинки збирають, як конструктор Lego.

Каркас будинку виготовляється за допомогою промислового 3D-принтера, тому дизайн може приймати будь-які форми. Модуль створюється на фабриці, клієнт отримує повністю готовий до життя будинок. Виробництво розташоване в Києві. Строк поставки модуля зі складу становить 1 день.

Мінімальний термін служби котеджу — 20 років. Фірма надає п’ятирічну гарантію на всі його складові, включаючи меблі та техніку.

Вартість: модель modulOne (36 квадратних метрів) коштує від 29 900 до 59 900 доларів, залежно від комплектації. ModulTwo (72 метри) — від 74 900 до 94 900 доларів. Можна замовити додому і більшої площі, але у такому разі вартість обговорюється в індивідуальному порядку.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *