Україна остаточно переходить на пластикові ID-паспорти

Україна переходить на пластикові ID-паспорти

З 1 жовтня в Україні замість паперових паспортів починається видача виключно пластикових. Стверджується, що новий електронний паспорт на пластиковій картці буде неможливо підробити, змінити або несанкціоновано скопіювати. Крім звичайних даних, пластиковий паспорт буде містити номер облікової картки платника податків. Таким чином, обнадіюють громадян у Києві, в українців відпаде необхідність у паперових довідках податкової служби. В офіційному повідомленні також йдеться, що всі випадки доступу до персональних даних пластикового паспорти будуть фіксуватися і їх власник зможе безкоштовно отримувати інформацію про те, хто, коли і на якій підставі переглядав інформацію про нього.

Новий документ видаватиметься по досягненні 14, 18, 25 та 45 років, у разі втрати, псування старого паспорта, при зміні прізвища, а також просто за бажанням громадянина. Іншим категоріям громадян міняти існуючі паспорти на карткові не обов`язково — паперові документи будуть діяти до закінчення терміну.

При цьому «щоб уникнути ускладнень з підтвердженням місця реєстрації» у перші місяці разом з новим паспортом-картою на вимогу особи йому буде видаватися паперова виписка з реєстру.

Ця пересторога не випадкова. адже введені ще в січні цього року ID-карти виявилися недопрацтованими, через що у громадян, які поспішили їх отримати, виникли проблеми з в’їздом до Польщі. Також і Білорусія тоді відмовилася розглядати українські ID-картки як документи для в’їзду в країну.

Громадянський паспорт нового зразка або ID-карта – це біометричний документ, що засвідчує особу людини. Відрізняється від звичайного паспорта тим, що в нього вбудований електронний носій інформації – чіп, на який записується інформація про власника, біометричні дані. Рік тому в Україні почали видавати біометричні закордонні паспорти, які мають таку ж юридичну силу, як і паперові. З січня 2016 року стартувала видача внутрішніх громадянських паспортів.

У багатьох країнах ЄС вже давно діють такі біометричні паспорти. Необхідність їх введення офіційно пояснюють перш за все необхідністю посилення контролю за ідентифікацією та обліком осіб заради більш ефективної протидії міжнародному тероризму.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *