У Донецьку встановили Хрест пам’яті підпільниць, які рятували в’язнів нацистського концтабору

Відкриття пам'ятника в'язням німецьких таборів смерті

В Донецьку сьогодні встановлено Хрест у пам’ять п’яти підпільниць, які в роки Великої Вітчизняної війни врятували 240 полонених з нацистського концтабору.

На відкритті пам’ятника були присутні представники керівництва самопроголошеної Донецької Народної Республіки, громадські діячі та місцеві жителі. Люди прийшли з квітами і портретами підпільниць. Пам’ять жертв нацизму вшанували хвилиною мовчання.

У Донецьку встановили кам'яний хрест пам'яті підпільниць, які рятували в'язнів нацистського концтабору

«Війна вбиває, війна калічить, забирає спокій на довгі роки. Навіть після війни людям снилися кошмари, особливо тим, хто знав не з чуток, що таке жахи концтаборів. Це – велика трагедія», — сказав голова Народної Ради ДНР Денис Пушилин.

«Ми повинні завжди пам’ятати про людей, які були в’язнями фашистських концтаборів. Були часи, коли інформація про них замовчувалася. Але наша Республіка тим і відрізняється, що тут нічого не замовчує, тут говорять правду», – зазначив заступник командувача оперативного командування Едуард Басурин.

У Донецьку встановили Хрест пам'яті підпільниць, які рятували в'язнів нацистського концтабору

Меморіал розташований поблизу монумента «Жертвам фашизму». Висота хреста близько 2,5 метрів. Біля підніжжя встановлена гранітна плита, де увічнені імена героїнь підпілля – Зінаїди Полончук, Капітолини Кастрикіної, Марти Носковій, Олександри Васильєвої, Клавдії Баранчикової. Вони допомагали втекти з полону в’язням концтабору, створеного фашистами в будівлі Палацу металургів в Сталіно. Всього дівчатам вдалося врятувати 240 осіб. Діяльність підпільної групи була розкрита і після жорстоких тортур підпільниці були розстріляні німцями.

У 1956 році на місці могил загиблих в’язнів концтабору був насипаний пагорб. А в 1965-му на пагорбі був встановлений пам’ятник «Жертвам фашизму».З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *