У Донецьку відкрився щорічний ковальський фестиваль «Парк кованих фігур»

У Донецьку відкрився щорічний ковальський фестиваль «Парк кованих фігур»

17 вересня у Донецьку стартував XVIII особливий щорічний міжнародний фестиваль ковальської майстерності «Парк кованих фігур». Захід проходить у місті традиційно у треті вихідні вересня. Результатом Фестивалю, як завжди, стає виготовлення колективної роботи, черговий скульптури або кількох композицій, які займають своє місце в Парку кованих фігур Донецька.

Звичайно, сумні події останніх років змінили формат фестивалю і вплинули на його тематику. У 2014 році це були «Голуби миру», в 2015 – скульптура «Спаси і збережи». Тема цьогорічного фестивалю «Парк кованих фігур – 2016» – «Перекуємо мечі на орала». Ковалям дуже хочеться внести свою лепту в якнайшвидше закінчення війни. Зміст композиції – предмети та символи війни ковалями перековываются в об’єкт мистецтва. В Парку буде встановлена нова композиція, розроблена заслуженим діячем мистецтв Віктором Бурдуком.

Як завжди на фестивалі будуть проходити майстер-класи ковалів, силове шоу Дмитра Халаджі, виступ клубу історичної реконструкції «Тріумф», виступ спортивно-кінного клубу «Татерсаль», виставка «Алея майстрів» фестиваль рок-музики «Рок-кузня – VII» і багато іншого.

Традиції ковальської майстерності в Донецьку були закладені переможцем Всесвітньої промислової виставки в Парижі (1900) Олексієм Івановичем Мерцаловим (1856 – 1935), який спільно з робітниками металургійного заводу “Новоросійського товариства кам’яновугільного, залізного і рейкового виробництва” створив знамениту пальму, що нині прикрашає герб області.

Історія ж Парку кованих фігур веде свій відлік з 2001 року, коли під патронатом Донецької міської ради спільно з ковальським підприємством «Гефест» був організований Фестиваль ковальського мистецтва, кращі роботи якого і склали перші одинадцять експонатів.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *