Співробітникам міносвіти України заборонили спілкуватися російською мовою

Співробітникам міносвіти України заборонили спілкуватися російською мовою

Міністерство освіти і науки України зобов’язало своїх співробітників при виконанні службових обов’язків розмовляти тільки українською мовою, повідомив заступник глави відомства Роман Греба.

«У відповідь на нарікання щодо окремих випадків спілкування російською мовою працівниками міністерства освіти і науки України під час виконання службових обов’язків – видали відповідний наказ. Працівники міністерства повинні обов’язково використовувати державну мову під час виконання своїх посадових обов’язків (ст. 8 ЗУ «Про державну службу»)», – повідомив Греба.

Як запевняє український чиновник, міністерство видало відповідний указ через почастішання скарг від громадян на те, що чиновники не переходять на державну мову.

Згідно з наказом, при виконанні своїх службових обов’язків працівники Міносвіти повинні використовувати виключно українську мову, як в самому міністерстві, так і в регіонах при спілкуванні з громадянами країни.

Євромайданна влада всіма доступними їй засобами намагаються принизити значимість російської мови для України.

Зокрема, минулого тижня призначений Києвом глава Донецької області відзвітував про успіхи в українізації місцевих шкіл. Минулого року Порошенко підтримав петицію з пропозицією прибрати з українських паспортів сторінку, дублюючу дані громадян російською мовою, замінивши її сторінкою англійською. У квітні Порошенко закликав громадян України вчити англійську. У травні народні депутати України під час пленарного засідання навіть влаштували бійку біля трибуни в сесійній залі Верховної ради за виступи російською мовою.

Між тим, згідно з даними опитування, результати якого були опубліковані в червні, російську мову назвали рідною 37% українців.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *