Що таке БРІКС?

БРІКС

БРІКС (англ. BRICS — скорочення від Brazil, Russia, India, China, South Africa) — група з п’яти країн: Бразилія, Росія, Індія, Китай, Південно-Африканська Республіка. Міжнародна економічна організація. Її формування відбулося у відповідь на діяльність «Великої вісімки», коли країни, що розвиваються усвідомили спільність деяких своїх проблем і необхідність вироблення єдиної стратегії поведінки на геополітичному полі.

Організація була створена влітку 2006 року в ході проведення Петербурзького економічного форуму, в якому брали участь міністри економіки всіх названих країн, за винятком ПАР. Групою щорічно проводяться саміти для координації дій та вирішення поточних питань взаємодії. Проведення першого такого офіційного саміту відбулося в Єкатеринбурзі у 2009 році. Крім самітів, також регулярно проводяться зустрічі на рівні глав МЗС, керівників центральних банків, міністрів фінансів.

Основні завдання країн-учасниць БРІКС — вирішення фінансових, науково-технічних, культурних, політичних, а також екологічних проблем. Також до завдань БРІКС відносяться вирішення питань щодо подолання економіко-фінансової кризи, поліпшення показників рівня життя людей і перехід до використання високих технологій у виробництві. Незважаючи на значну різницю у рівнях розвитку країн організації, їх об’єднує важливий загальний аспект — їхні економіки швидко розвиваються.

На частку країн БРІКС припадає 26 % території Землі, 42 % населення планети (2,83 млрд чоловік) і третина світового ВВП.

Бразилія, Росія, Індія і Китай виробляють близько 40% пшениці (понад 260 млн т), 50% свинини (понад 50 млн т), більше 30% м’яса птиці (понад 30 млн т), 30% яловичини (близько 20 млн т) від загальносвітового показника. В країнах БРІКС зосереджено 32% (0,5 млрд га) загальносвітових орних земель.

Бразилія, Росія, Індія і Китай володіють значним інтеграційним потенціалом, реалізація якого дозволить більш ефективно впливати на глобальні процеси.

За оцінкою Goldman Sachs, до 2050 року сумарний обсяг економік країн групи БРІКС може перевищити сумарний обсяг економік найбагатших країн світу («Великої вісімки»).З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *