Руська Церква підтримала громадську ініціативу щодо заборони абортів

Руська Церква підтримує громадську ініціативу щодо заборони абортів

27 вересня Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил зустрівся з учасниками Загальноросійського громадського руху «За життя» і руху «Православні добровольці», які збирають підписи під Зверненням громадян за заборону абортів, і поставив свій підпис під документом.

Автори звернення, текст якого був погоджений з Патріаршою комісією з питань сім’ї, захисту материнства і дитинства, виступають за заборону абортів, називаючи їх легальним вбивством дітей до народження. Вони вимагають внесення в законодавство змін, спрямованих на визнання за зачатою дитиною статусу людської істоти, життя, здоров’я і благополуччя якої повинні бути захищені законом.

Принципова позиція Руської Православної Церкви полягає у вимозі виведення абортів з системи обов’язкового медичного страхування, а факт підписання Святішим Патріархом Московським і всієї Русі Кирилом громадської ініціативи щодо законодавчої заборони абортів не означає чогось нового. Про це сказав голова Синодального відділу із взаємин Церкви з суспільством і ЗМІ Володимир Легойда, повідомляє сайт Московського Патріархату.

«Що стосується офіційної позиції Церкви у питанні взаємодії з органами державної влади, то тут наша позиція не змінюється: ми вважаємо, що першим кроком до викорінення такого явища, як аборти, має стати виведення абортів з системи обов’язкового медичного страхування. Це наша принципова позиція», – сказав релігієзнавець. У Церкві переконані, що «люди, незгодні з абортами, яких дуже багато, не повинні зі своїх грошей оплачувати цю процедуру».

«Крім того, факт знаходження аборту в системі ОМС означає, що аборт позиціонується і сприймається як суспільна норма, – зазначив він. – Тому на даному етапі нам здається важливим саме виведення абортів з системи ОМС». У Церкві сподіваються, що «це буде перший крок на шляху до того, що ми коли-небудь будемо жити в суспільстві, де, можливо, абортів не буде зовсім».

«Факт підписання Патріархом громадської ініціативи із заборони абортів не означає чогось нового в позиції Церкви. Добре відомо, як не тільки православні, але представники всіх традиційних релігій Росії ставляться до абортів. Ця позиція тверда і однозначна», – заявив голова Синодального відділу, зазначивши, що будь-який священик, відповідаючи на запитання, як він ставиться до абортів, «звичайно, скаже, що ставиться до цього негативно». «Тому, коли підійшли до Патріарха з проханням підтримати громадську ініціативу, він її підтримав і як священик, і як громадянин», – сказав Володимир Легойда.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *