П`ять українських університетів включено до рейтингу найкращих у світі

Харківський університет імені В. Каразіна

Харківський університет імені В. Каразіна, КНУ імені Т. Шевченка, НТУ «КПІ», Донецький національний університет і Сумський державний університет увійшли до рейтингу найкращих університетів у світі. Для рейтингу TopUniversities оцінювалася кількість студентів, час існування, статус (державний чи приватний), дослідницька база та профіль (за якими спеціальностями виш готує студентів).

У списку Харківський національний університет імені Василя Назаровича Каразіна посідає 382 місце. Заклад був заснований 17 листопада 1804 року під назвою Імператорського Харківського університету з ініціативи видатного просвітника Василя Каразіна. Після Львівського, це найстаріший університет України. Згідно з рейтингом провідних університетів світу «Webometrics» 2016 року, Харківський університет займав третю позицію серед університетів України та 1694 місце у світі. З університетом пов’язані навчання та діяльність щонайменше двох нобелівських лауреатів, фізика Лева Ландау та біолога Іллі Мечникова.

Київський національний університет імені Тараса Шевченка розмістився у таблиці рейтингу на 431 місці. Ідея заснування університету в Києві виникла в правлячих колах Російської імперії ще на початку XIX ст., відразу після відкриття таких закладів у Харкові та Казані. 8 листопада 1833 р. імператор Микола І підтримав подання міністра народної освіти графа C. Уварова про заснування Імператорського університету Святого Володимира. В Радянському Союзі Київський державний університет (КДУ) входив у першу трійку найкращих університетів країни (разом з Московським державним університетом та Санкт-Петербурзьким державним університетом). Зараз Київський національний університет — це багатогалузевий навчально-науковий комплекс, до складу якого входять 14 факультетів, 8 інститутів, 1 відділення, 2 коледжів та 21 підрозділ.

551-е місце у рейтингу посідає НТУ «КПІ». Національний технічний університет Украї́ни «Київський політехнічний інститут і́мені І́горя Сіко́рського» — вищий навчальний заклад інженерного профілю, дослідницький університет, заснований в Києві у 1898 році, на сьогодні це найбільший університет України за кількістю студентів з широким спектром спеціальностей і спеціалізацій для підготовки фахівців з технічних і гуманітарних наук. За рейтингами ВНЗ займає перше місце або ж входить в трійку найкращих в Україні.

Донецький національний університет — один із найбільших університетів України за загальною кількістю студентів, що веде свою історію з 1937 року, а також Сумський державний університет (СумДУ), який відлічує свою історію з 1948 р. – посіли рейтингові місця після сьомої сотні.

Трійку лідерів рейтингу TopUniversities сформували Массачусетський технологічний університет, Стенфорд і Гарвард. Кембрідж посідає 4 місце, Оксфордський університет – 6. Прінстонський та Єльський університети – на 11 і 15 позиціях.З поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:
 • 12.09.2016 at 10:53
  Посилання

  ВУЗы вошедшие в список по праву являются лучшими в Украине, но к сожалению качество образования с каждым годом падает. По причине недофинансирования и ненадлежащего внимания со стороны власти на науку и образование, возможно, что в будущем не один украинский вуз не попадет в список рейтинга лучших университетов мира.

  Відповісти
 • 22.09.2016 at 16:57
  Посилання

  Ще один авторитетний рейтинг підтвердив високу конкурентноспроможність України у сфері освіти. Чотири українських вищих навчальних заклади увійшли до рейтингу найкращих університетів світу, який складає британське видання Times Higher Education. Це Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Національний університет “Львівська політехніка”, Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського, Харківський національний університет ім. В. Каразіна.

  Відповісти
  • 22.09.2016 at 17:09
   Посилання

   Непогано, але 4 ВУЗи від України це мало. Для порівняння, кількість вишів, що включено до списку найкращих (всього – 980 університетів): від США – 148, від Великобританії – 91, від Росії – 24.

   Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *