«Прошу замінити уроки російської на польську». Незнання російської мови стає модним

Польська мова- європейська перспектива

Колишня співробітниця Верховної Ради Лариса Ніцой розпочала своєрідний протест у школах. Мама шестикласника написала до дирекції навчального закладу заяву із проханням замінити її синові урок російської мови на будь-який інший. «Прошу замінити моєму синові уроки російської мови на уроки французької або будь-який інший предмет, оскільки вважаю популяризацією російської мови в умовах війни Росії до України неприпустимою», – зазначається в заяві.

На своїй сторінці у соцмережі Лариса Ніцой зазначила, що заміна уроків не далась легко. Спершу на неї чинили тиск, казали, що навчальні плани вже затверджені і таке інше. Проте свідомій мамі таки вдалося досягти свого і відтепер її син, як і більша половина його однокласників, вивчатиме французьку мову.

Поступово подібні заяви почало писати все більше і більше батьків. Зазвичай своє бажання вони також пояснюють «станом відносин між Росією та Україною».

Нещодавно ця хвиля докотилася з передового та прогресивного Заходу вже й до Києва.

«Першого вересня діти принесли додому підручники – так ми побачили, що серед предметів є російська мова», – розповідає батько п’ятикласника Олег Седько. Тоді, за словами чоловіка, він написав заяву на ім’я директора школи. «Прошу замінити моєму синові, учню 5-А класу, уроки російської мови на уроки польської або на будь-який інший предмет, оскільки вважаю популяризацію російської мови в умовах війни Росії проти України неможливою».

Таку ідею керівництво школи не підтримало, надіславши у відповідь чоловікові листа, котрого той виклав у Facebook. Там зазначено: «Ваш син Орест, знаючи російську мову, зможе в оригіналі прочитати твори Булгакова, Ахматової, які жили й творили в нашому місті, а головне – прочитати прозові твори та «Щоденник» Тараса Шевченка, який він, до речі, писав російською. А також порозумітися з друзями, однокласниками, які розмовляють російською».

Врешті, після скарг Олега Седька до Міносвіти, вивчення російської мови для його сина скасували. Директор 279-ї школи Києва Леся Дорош зауважує: російська у школі вивчається як мова національної меншини, це не факультатив, тому п’ятикласнику доведеться перебувати у класі разом з іншими учнями, але йому буде необов’язково виконувати завдання з цього предмету.

У класі ініціативу Олега Седька підхопила мама ще одного учня – Світлана Гусар. За словами Світлани, її дитина розуміє російську і так, тож у вивченні цього предмету у школі сенсу жінка не бачить.

Воно й дійсно! Нащо ота триклята кацапська мова потрібна свідомим українським дітям? Не у космос же ім літати разом з москалями! А щоб на європейських свинарнях працювати цілком достатньо знати лише кілька фраз модним польсько-німецько-англійським суржиком. Елітним інтелектуалам можна навіть трохи й французької повчити. Хто зна, може колись до Парижу схочеться завітати. Кажуть, там парфюм продають непоганий…

Степан КомірникЗ поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *