Порошенко виступив в ООН, зустрівся з президентом США, керівниками МВФ і НАТО, представниками українських та єврейських організацій

Порошенко виступив в ООН, зустрівся з Обамою, Клінтон, Байденом, представниками українських та єврейських організацій США

Президент Євромайдану Петро Порошенко, в якості представника України, здійснив офіційний візит у США для участі у роботі 71-ї Генеральній Асамблеї Організації Об`єднаних Націй.

В перший день свого перебувння у Нью-Йорку Петро Олексійович зустрівся з представниками української діаспори США. Порошенко привітав присутніх із 25-ю річницею «відновлення державної незалежності України», зазначивши, що вже третій рік поспіль ця подія затьмарена «чорною хмарою війни». «Пишаюся бути на чолі такої великої нації, як українці. Вчергове переконався в цьому 24 серпня. Ми пройшли по Хрещатику одразу після параду, і я бачив сльози щастя і радості об’єднаної України, гордості за свою країну», – розповів президент.

В цей день Петро Олексійович також зустрівся з представниками єврейських організацій та ділових кіл США. Під час зустрічей він розповідав присутнім про ситуацію на сході України, підкреслював важливість санкцій проти Росії, важливість міжнародної солідарності, запрошував американський бізнес в Україну, висловлював сподівання на продовження підтримки з боку США, зокрема у військово-технічній сфері.

За такою самою тематикою відбулися виступи Порошенка у Генеральній Асамблеї ООН, а також зустрічі з директором Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард, президентом Сполучених Штатів Америки Бараком Хусейном Обамою, кандидатом у президенти США Хілларі Клінтон, віце-президентом США Джозефом Байденом, державним секретарем США Джоном Керрі, генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом, прем’єр-міністром Японії Сіндзо Абе, президентом Аргентини Маурісіо Макрі. прем’єр-міністром Нової Зеландії Джоном Кеєм, президентом Хорватії Коліндою Грабар-Кітарович, президентом Латвії Раймондсом Вейонісом, президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом та іншими офіційними особами.

Серед новацій, запропонованих президентом Майдану в дні роботи 71-ї Генеральній Асамблеї ООН особливу увагу до себе викликають пропозиції щодо зміни формату Ради Безпеки ООН, цінні думки з приводу ситуації у Сирії, досвід протистояння «гібридним війнам», «захист прав людини у окупованому Криму» і проблема «катування дітей на окупованому Донбасі».

У складі офіційної делегації, що супроводжувала президента, до США злітали міністр закордонних справ України Павло Клімкін, постійний представник України при ООН Володимир Єльченко, заступник глави адміністрації президента України Костянтин Єлісєєв, а також надзвичайний і Повноважний посол України у Сполучених Штатах Америки Валерій Чалий.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *