Пентагон призначив свого радника міністру оборони України

Американський генерал Джона Абизаид

Міністр оборони США Ештон Картер призначив відставного генерала армії США, екс-главу Центрального командування збройних сил США (CENTCOM) Джона Абизаіда спеціальним радником міністра оборони України.

У Пентагоні заявили, що Абизаід допоможе українському міністру оборони Степану Полтораку у здійсненні реформ, спрямованих на посилення цивільного контролю над армією та боротьби з корупцією, передає ABC News.

Цікаво, що мова в повідомленні йде саме про те, що американський міністр оборони сам призначив радника своєму українському колезі – а зовсім не про те, що це призначення зробив український міністр. Про те, чи в курсі сам Полторак про появу даного радника і як він поставився до цього призначення, нічого не повідомляється.

За словами Картера, це призначення не є сигналом США про готовність допомогати Україні в наступальних операціях проти «російських сил».

Наприкінці серпня стало відомо, що колишній керівник Агентства передових оборонних дослідницьких проектів (DARPA) міністерства оборони США, директор Tony Tether & Associates Ентоні Тетерів став радником з довгострокового розвитку державного концерну «Укроборонпром».

На думку спостерігачів, як внутрішня, так і зовнішня політика України багато в чому визначається США. Наприклад, американський посол Джеффрі Пайетт брав безпосередню участь у розв’язанні спорів між українськими олігархами, залагодженні конфлікту в Закарпатті, віце-президент США Джозеф Байден змусив українських політиків сформувати коаліцію в Раді. Поправки до конституції власної країни український парламент приймав під наглядом американських кураторів.

Крім того, в уряді України деякі ключові посади віддані іноземцям, в тому числі американцям. В усіх міністерствах тепер працюють спостерігачі та радники з Євросоюзу та США.З поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:
  • 08.09.2016 at 21:04
    Посилання

    Це ще не все. Міністр оборони України Степан Полторак і міністр оборони США Ештон Картер підписали «Концепцію розвитку партнерства між Міністерством оборони України і Міністерством оборони Сполучених Штатів Америки на п’ятирічний період». Угоду було укладено під час зустрічі в Лондоні, в ході переговорів про перспективи співпраці між Пентагоном, НАТО та Збройними силами України. За словами українського міністра, в ході зустрічі Ештон Картер заявив про те, що позиція США щодо війни на Донбасі і приєднання Криму до Росії залишається непохитною, а «гібридна війна» закінчиться принизливою поразкою Росії.

    Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *