Парламент Євромайдану оголосив нелегітимною Державну Думу Російської Федерації

Парламент Євромайдану оголосив нелегітимною Державну Думу Російської Федерації

Депутати Верховної Ради України ухвалили постанову про невизнання легітимності виборів до Державної Думи Російської Федерації сьомого скликання, їх результатів та правових наслідків.

За відповідну постанову проголосувало 264 народних депутатів. Зокрема, за постанову проголосувало 106 депутатів з фракції “Блоку Петра Порошенка”, 74 депутат з “Народного фронту”, 23 – з “Самопомочі”, 18 – з Радикальної партії, 15 – з “Батьківщини”, 4 – з групи “Воля народу”, 1 – з групи “Відродження”, а також 23 позафракційних. Депутати від “Опозиційного блоку” за прийняття цього документу не голосували.

Парламент Евромайдану постановив, що проведення виборів до Держдуми сьомого скликання в “окупованому Криму” є порушенням Конституції та законодавства України, а також основних принципів та норм міжнародного права.

Євромайданна влада звернулася до Ради безпеки і Генеральної асамблеї ООН, парламентів іноземних держав, парламентських асамблей та міжнародних організацій із закликом не визнавати легітимність виборів до Держдуми Росії сьомого скликання, їх результати та правові наслідки, та відповідно, склад, повноваження, акти та рішення цього органу.

Нагадаємо, 18 вересня у Росії відбулися вибори до Державної Думи. При цьому вперше вони відбулися і в Криму, який в домайданні часи входив до складу України. З 450 депутатів 225 обиралися за пропорційною системою, при цьому Крим також був врахований при підрахунку результатів і розподілі мандатів.

Згідно з заявленими результатами виборів до Держдуми РФ, за пропорційною системою “Єдина Росія” отримала 54,18% голосів, КПРФ – 13,35%, ЛДПР – 13,16%, “Справедлива Росія” – 6,21%. Інші 10 партій не подолали 5%-ий бар’єр. З урахуванням мандатів, отриманих у мажоритарних округах, ЄР буде мати 343, або 76,2% місць в Держдумі, КПРФ – 42, ЛДПР – 39, СР – 23, представники інших партій – 2, безпартійний – 1.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *