Офіційно стартував форсований розпродаж підприємств України

«Електроважмаш» теж піде на продаж

Кабінет міністрів України підтримав внесення змін до урядової постанови №271 про список об’єктів, що підлягають приватизації, згідно з яким даний перелік збільшується ще на 320 об’єктів. Відповідне рішення було ухвалено на засіданні уряду в середу, 31 серпня. Таким чином влада України виставляє на розпродаж все, що ще можна продати з підприємств державної власності. В умовах фінансово-економічної кризи, в якій зараз перебуває країна, евромайданні олігархи та їхня прислуга зможуть за безцінь розкупити державні підприємства та об’єкти інфраструктури, або з користю для себе продати народну власність іноземним господарям.

«Пропонується включити ще 320 об’єктів», – сказав голова Фонду держмайна Ігор Білоус, презентуючи документ. За його словами, ці 320 об’єктів включають: 138 об’єктів, підпорядкованих Фонду держмайна, 63 об’єкти у відомстві Міністерства аграрної політики, 52 об’єкти, підпорядкованих Міністерству економічного розвитку і торгівлі, 27 об’єктів Міністерства енергетики, 15 об’єктів Державного агентства рибного господарства, 14 об’єктів Міністерства інфраструктури, 4 об’єкта Мінрегіону, 3 об’єкти, підпорядкованих Кабінету міністрів, по одному об’єкту Міністерства соціальної політики, Державної ветеринарної служби, Української корпорації «Укрбуд» та Державного агентства автомобільних доріг.

Крім того, Кабмін підтримав пропозицію Фонду держмайна про включення 110 об’єктів до переліку держкомпаній, які можна буде приватизувати після виключення їх зі списку заборонених до продажу об’єктів.

Присутня на засіданні перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Юлія Ковалів зазначила, що необхідно спростити механізм передачі підприємств в управління Фонду держмайна з інших відомств, щоб скоротити термін підготовки їх до приватизації.

Урядовий комітет з питань економічної, фінансової та правової політики, розвитку паливно-енергетичного комплексу, інфраструктури, оборонної та правоохоронної діяльності підтримав розширення списку об’єктів для приватизації в 2016-2017 роках до 330 із 306 об’єктів. За словами Ковалів, зокрема, до списку додані «Турбоатом», «Електроважмаш», Державна продовольчо-зернова корпорація, Об’єднана гірничо-хімічна компанія, Запорізький титано-магнієвий комбінат.

Раніше, після зриву приватизації Одеського припортового заводу через відсутність покупців, Кабінет міністрів підтримав запропоновані Фондом державного майна України зміни методики оцінки, впровадження яких дає змогу знизити стартову ціну 99,6% акцій цього стратегічного об`єкту для повторної приватизації.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *