Львів потерпає від сміттєвої кризи

Львів потерпає від сміттевої кризи

У Львові поглиблюються проблеми з вивозом сміття. Жителі міста скаржаться, що в окремих районах сміття не вивозять по 10 днів. Зокрема, найпроблемніша ситуація спостерігається зараз у трьох районах – Сихівському, Франківському і Шевченківському.

Львів потерпає від сміттевої кризи

Минулого тижня в соціальних мережах поширювалась інформація, що в мікрорайоні Левандівка з`явилися оголошення “Обережно, виявлено тиф”. Проте офіційних підтверджень виявлення тифу не надходило. Одночасно очільник Львова Андрій Садовий запевнив, що ніякі захворювання через сміття Львову не загрожують.

Заступник голови міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Ірина Маруняк заявила, що сміття у Львові не вивозять через те, що дві компанії не справляються зі своїми обов’язками. Вона пояснила, що проблемні перевізники не мають куди вивозити сміття зі Львова, бо мають конфлікти із обласними сміттєзвалищами.

Львів потерпає від сміттевої кризи

Нагадаємо, мер Львова звертався до Порошенка і просив оголосити місто зоною надзвичайної екологічної ситуації у зв’язку з пожежею та обвалом, що сталися на Грибовицькому сміттєзвалиші і призвели до людських жертв. В село Грибовичі за три кілометри від обласного центру з кінця 50-х років до кінця травня 2016 року звозили всі відходи зі Львова та кількох прилеглих районів області. У результаті, тут виросло найбільше сміттєзвалище в Україні, що займає площу 26 гектарів.

Якщо з найвищої точки Львова глянути в бінокль у північний бік, можна за крайніми багатоповерхівками спального району Топольна побачити сірі гори. Навіть не кожен місцевий знає, що це не природне утворення, а гори сміття висотою понад 60 метрів.

Львів потерпає від сміттевої кризи

Наразі Львів перебуває на порозі сміттєвого колапсу, адже домовленість з іншими містами області про вивіз сміття зі Львова є тимчасовою і вже зараз дехто на місцях починає обурюватися чужими відходами. Певний час сміття зі Львова возили в Київ, але наприкінці літа столиця також припинила приймання львівських відходів “за технічних причин”.

У відповідь на прохання львівського мера про допомогу, адресовані Порошенку, президент Майдану заявив, що “сміття треба прибирати, а не робити на ньому велику політику”.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *