Курс гривні знову знижується. Нацбанк відновлює проведення валютних аукционів

Курс гривні знову знижується. Нацбанк відновлює проведення валютних аукционів

Вартість гривні щодо долара США з 10 серпня цього року знижується на 5-10 копійок щодня, подолавши позначку 26 грн/дол., після того, як два місяці перебувала в межах 24,7-24,9 гривень за долар. Експерти прогнозують коливання курсу гривні восени, допускаючи девальвацію до 27 грн/дол., у зв’язку з виплатами за зовнішніми боргами і закупівлями природного газу на тлі неясності перспектив продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Національний банк України пояснює поточні коливання обмінного курсу гривні на валютному ринку впливом тимчасових, а не фундаментальних чинників, і очікує, що в найближчі місяці надмірної волатильності на валютному ринку не буде. «Повернення Національного банку на продаж валюти пов’язане з підвищенням волатильності курсу гривні на міжбанківському ринку в останні тижні, перш за все, у зв‘язку із сезонним посиленням попиту на іноземну валюту, корекцією цін на зернові, які є одним з ключових товарів українського експорту, і загостренням ситуації навколо Криму і на сході країни», – коментує ситуацію НБУ.

Сьогодні, 1 вересня, Україні необхідно погасити відсотки за єврооблігаціями на 500 млн дол.

В таких умовах Національний банк України, після п’ятимісячної перерви, був змушений відновити проведення валютних аукціонів із продажу іноземної валюти за гривні для стабілізації курсу національної валюти.

Нагадаємо, історичний мінімум курсу був зафіксований в лютому 2015 року – 30,01 гривні за долар США.З поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:
  • 08.09.2016 at 22:39
    Посилання

    Я до цього вже звик, як і більшість українців. Закупівлі, погашення кредитів і все таке…(
    Стабільність нашої валюти майже ні чим не підтримана. Треба будувати заводи, створювати конкурентне виробництво. Тільки тоді коливання гривні будуть не такі помітні і не дуже хвилюватимуть населення!

    Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *