Книга Адольфа Гітлера «Майн Кампф» стала бестселером в Україні

Книга Адольфа Гітлера «Майн Кампф»

У квітні 2016 року дружина «українського президента» Петра Порошенка Марина Порошенко відкрила в Києві книжкову виставку «Книжковий арсенал», на якій були представлені праці лідера німецьких нацистів Адольфа Гітлера, зокрема, «Майн Кампф» («Моя боротьба»). Ця книга, за суттю, є своєрідним маніфестом нацистської ідеології.

Після капітуляції нацистської Німеччини у Другій світовій війні, в 1945 році, союзники передали авторські права на «Майн Кампф» владі Баварії. За рішенням влади цієї провінції перевидання книги було під забороною. Однак за законом авторські права в Німеччині дійсні тільки протягом 70 років, і цей термін закінчився у 2015 році. Цим скористалися німецькі та деякі інші європейські видавці, що перевидали «Майн Кампф» кількома накладами загальною кількістю примірників у декілька десятків тисяч екземплярів.

Серед перших легальних видавців донедавна забороненої книги стала й майданна Україна. В 2016 році «Моя боротьба» (Mein Kampf) Адольфа Гітлера була вперше в своїй історії видана українською (зазначимо, що російською мовою ця книга друкувалася в Україні ще до того, як було знято заборону на її перевидання).

Нам не вдалося отримати в українських видавців офіційні дані про розміри накладів «Майн Кампф», але більшість опитаних книгарів, що продають книги у роздріб, зокрема у Львові, стверджують, що попит на книгу Гітлера стрімко зростає і вже зараз перевищує попит на твори сучасних українських письменників та публіцистів.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *