До мрій про «швидкий розпад Росії» і транші МВФ

До мрій про «швидкий розпад Росії» і транші МВФ

Чим катастрофічніші справи в Україні, тим більше з боку українських аналітиків і націоналістичних політиків прогнозів, що Росія «ось-ось розпадеться». Особливо актуальними стали ці «прогнози розпаду Росії» в умовах, коли від власних «майданних» обіцянок нічого не залишилося.

Немає ні членства в ЄС, не безвізового режиму, «європейськими» стали ціни й тарифи. Жити в Україні стало нестерпно.

Але з часів “євромайдану” українських громадян втішали, що, мовляв, «в Росії теж все погано». І зараз ось нафта в ціні впаде – і в Росії відразу ж почнеться голод.

Але на межі голоду опинилися мільйони українських громадян.

У підсумку в українських ЗМІ вщухли розповіді про «голод в Криму» і все менше сюжетів, як погано жити в Росії. Але населення України як і раніше «обнадіюють» щодо слабкого здоров’я «сусідської корови».

Сьогодні українцям пропонують вірити вже не в швидке членство в ЄС і навіть не стільки в швидкий безвізовий режим з ЄС, не кажучи вже про закінчення АТО, а що Росія скоро розпадеться. Причому, судячи з тенденцій, незабаром ті, хто сумнівається у швидкому розпаді Росії, будуть оголошені «ворогами України», поряд із тими, хто виступає за мир на Донбасі.

Думка про «швидкий крах Росії» за розрахунками сьогоднішніх українських ідеологів повинна трохи розвіяти ту безнадію, в яку увігнав країну і народ режим Порошенка.

Мовляв, потрібно «трохи потерпіти», ще попрацювати на збагачення Порошенка, відіслати своїх дітей ще трохи повоювати й повмирати в АТО, сплатити за захмарними комунальними тарифами, поголодувати – але всі жертви будуть «не марними». «Ось розвалиться Росія і тоді «заживемо» (правда, не зрозуміло з чого, якщо поки що більш-менш «на плаву» лише ті українські підприємства, які, незважаючи на антиросійську політику української влади, дивом зберегли вихід на російський ринок).

Ось і лідер української націоналістичної партії «Свобода» Олег Тягнибок заявив, що Росія як єдина держава перестане існувати в 2017 році.

«Ми прагматично вважаємо, що 2017 рік для Кремля буде останнім. Це не тільки ми кажемо, але й безліч політологів, геополітики, які тверезо оцінюють ситуацію. Росія розпадеться на кілька національних держав, а Україна повинна [цей процес] стимулювати», – заявив Тягнибок.

«Ми також будемо вимагати свою частку, яку Україна не отримала після розпаду Радянського Союзу. Наприклад, п’ятнадцяту частину золотовалютних запасів, алмазного фонду, зарубіжних представництв», – сказав лідер українських націоналістів.

При цьому Олег Тягнибок не уточнив: а чи проіснує до 2017 р. сама Україна, якщо вона як держава вже повний банкрут, живе, образно висловлюючись, «від траншу до траншу».

Але, якщо врахувати орієнтованості нинішнього українського режиму на продовження війни за будь-яку ціну – то все встає на свої місця. Нескінченна війна набридла людям, але вона потрібна режиму Порошенка, який побудував на цій війні дуже прибутковий бізнес. І як важко змусити голову держави закрити свої шоколадні фабрики, які приносять йому прибуток, так і важко змусити його піти на мир, якщо війна допомагає йому наживатися, збільшувати свої капітали і тримаються при владі.

Нагнітання обстановки, абсурдні передбачення розпаду Російської Федерації – все це робиться, щоб продовжувати війну і продовжувати просити гроші на війну. А як інакше, адже апетити у нинішніх правителів ростуть, та й війна – справа витратна.

Як заявив на засіданні уряду прем’єр-міністр Володимир Гройсман, у проекті державного бюджету на 2017 рік на оборону та національну безпеку визначено обсяг видатків 129 млрд гривень (близько $ 4,9 млрд), що на 15 млрд гривень більше (приблизно $ 570 млн), ніж у 2016 році, пише «Інтерфакс-Україна».

Звичайно, в Україні таких грошей немає, а, щоб їх отримати, потрібно знову звернутися в МВФ за кредитом, який у майбутньому будуть виплачувати багато й багато років наші діти та внуки.

14 вересня стало відомо, що Київ все ж «виклянчив» черговий транш МВФ. Рада директорів Міжнародного валютного фонду схвалила третій транш фінансової допомоги Україні в розмірі $ 1 млрд. При цьому глава МВФ Крістін Лагард заявила, що Україні необхідно кинути основні сили на продовження фіскальних реформ і структурні реформи в економіці. Вона також закликала Україну якнайшвидше провести виплати за простроченими заборгованостями.

Тепер, щоб «відпрацювати» кредит від МВФ, Україна повинна виконати низку умов, провести певні реформи. Але ці самі реформи, які вона впроваджує за командою МВФ, болісно б’ють у першу чергу по самим українцям.

Наприклад, представництво Європейського союзу вже закликало депутатів Верховної Ради невідкладно прийняти законопроект про Національну комісію з регулювання в сфері електроенергетики та комунальних послуг, що призведе до зростання тарифів. Але без його затвердження країна не зможе отримати допомогу від ЄС у розмірі € 600 млн. Найімовірніше, народним обранцям доведеться підтримати документ.

“Постійно розкручуючи тему отримання обіцяних грошей, ці шулери від влади сформували месіанську ауру навколо майбутньої події. Мовляв, грошей дадуть – і стане всім жити добре. І тепер наївний український народ чекає кредиту від МВФ в надії на те, що дадуть якусь надбавку до пенсії, зарплати, соціальних платежів. Адже в результаті проведених перших кроків так званих “реформ” люди зубожіли остаточно “, – каже український політик Володимир Олійник.

Можливий варіант, за якого «живі» гроші до України так і не дійдуть, а транш буде витрачено для погашень зобов’язань по вже набраними Україною кредитах. У цьому випадку не потрібно навіть фізично везти купюри в країну: пара кліків у банківському комп’ютері – і ось вже Україна погасила частину зобов’язань, ставши при цьому біднішою і ще більше заплутавшись у боргах, як той ігроман.

МВФ не дає кредити «за красиві очі». Світова фінансова система так влаштована, що підсаджуючи і без того вбогі країни на кредитну «голку», МВФ, а через нього головний бенефіціар – США, у результаті стає власником активів позичальників: землі, підприємств, економіки, банківської сфери. В українському випадку ситуація ще більш прозора: країна давно переведена на зовнішнє управління.

Отже, панове «патріоти», не Росія розвалюється, а Україна давно втратила свою незалежність, що б ви там не казали з екранів.

Олеся КосенкоЗ поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *