Бюджет тотального грабунку

Дердбюджет-2017: кошторис тотального грабунку

На тлі повної безпросвітної убогості та безперервної війни на Донбасі представники української влади взялися «годувати» громадян зовсім уже фантастичними прогнозами і перспективами. Оскільки в обіцянки швидкого безвізового режиму з ЄС вже вірить все менше навіть одурманених на майдані людей, Генеральний прокурор Юрій Луценко відзначився «польотом фантазії» – як скоро буде добре жити в Україні і як погано стане в Росії.

“У той момент, коли Україна буде жити краще, ніж Росія, Росія почне розширювати простір свободи на своїй території. Прийде час, коли на Красній площі в Москві ми побачимо ті самі процеси, які бачили на українському Майдані», – заявив Луценко.

Виникає закономірне питання: як може Україна жити в найближчі роки навіть теоретично багате за Росію, якщо українців нинішня влада робить безнадійними боржниками на багато десятиліть уперед? У доступному для огляду майбутньому Україна ж тільки і буде, що віддавати борги, які нинішня кліка на чолі з Порошенком, судячи з проекту бюджету-2017, має намір і далі набирати та витрачати ці гроші на війну і геноцид.

Проект державного бюджету України на 2017 рік передбачає здійснення запозичень майже на 175 мільярдів гривень (близько семи мільярдів доларів). З них 71 млрд гривень (2,8 млрд доларів) Київ розраховує залучити з-за кордону. Така інформація міститься в проекті держбюджету України, опублікованому на сайті Верховної Ради..

На внутрішньому ринку планується зайняти 103,9 мільярди гривень (4,2 мільярди доларів), випливає з документа. «Таким чином, зовнішні запозичення в 2017 році складуть 40,6% від загального обсягу надходжень, а внутрішні – 59,4%», – йдеться в пояснювальній записці до проекту.

В середині вересня глава Мінфіну країни Олександр Данилюк заявив, що отриманий транш МВФ піде в резерви Національного банку України і «сприятиме стабільності курсу гривні, а значить і стабільності фінансової системи».

Україна вже не раз отримувала кредитні кошти, та яку користь від них країні ми бачимо? Крім того, що окремі особистості збагатилися…

Статок президента України Петра Порошенка за 2015 зріс на 100 млн. доларів, про що свідчить рейтинг «Forbes Україна». Швидше за все, за 2016 р. зросте не менше, і за 2017 р. Порошенко – судячи з проекту «бюджету війни», яка для нього стала вигідним бізнесом, – теж має намір підзаробити.

При цьому «на публіку» влада неодноразово заявляла про можливість залучення в Україну іноземних інвесторів – і ось тоді, мовляв, заживемо як панове! Але не склалося.

Важко не погодитися з головою Українського аналітичного центру Олександром Охріменком. Ось які факти наводить експерт:

«Порошенко явно пожартував. Після Майдану жоден американський інвестор навіть цента не проінвестував в Україну, хоча низка значних зарубіжних інвесторів, серед яких і один з США, закрили бізнес в Україні.

Ще з весни 2014 року і П.Порошенко, і тодішній прем’єр Арсеній Яценюк закликають американських інвесторів інвестувати в Україну, але явно наш президент не знає, що ніхто й ніколи з зарубіжних інвесторів не інвестує в ті країни, де глави країн закликають інвесторів. Все робиться навпаки.

Інвестори визначають, який об’єкт їм потрібен, а потім шукають його по всіх країнах світу. Якщо вони знайдуть об’єкт для інвестування в Туреччині або Чилі, то будуть інвестувати в Туреччину, і їм нецікаво, що каже президент України.

Зараз Україна не може нічого запропонувати зарубіжним інвесторам з інвестиційних об’єктів. Всі ці заводи на приватизацію нецікаві. Старі машинобудівні, хімічні та металургійні заводи їх теж не цікавлять. Тому інвестори навіть не розглядають Україну як країну для інвестування».
Сушіть весла, як то кажуть. Проти логіки і фактів не попреш: дійсно, інвестор сам обирає об’єкт для розміщення свого капіталу, але ніяк не навпаки. Прохання про інвестиції тільки відлякують.

Дуже добре охарактеризував бюджет на наступний рік екс-прем’єр-міністр України Микола Азаров.

«ВВП країни в 2013 р., вихідна цифра для розрахунку бюджету, був закладений в об’ємі 1 трлн. 576 млрд. грн. або $ 199,5 млрд. ≈ $200 млрд. Витрати держбюджету були 410 млрд. 660 млн. або $ 52 млрд. Прожитковий мінімум встановлювався в розмірі 1176 грн. на місяць або $ 149,9, грубо $ 150 на місяць. Мінімальна заробітна плата – 1218 грн. на місяць або $ 154 на місяць.

Отже, через 3 роки країна буде мати за розрахунком цього «чесного бюджету» приблизно 2 трлн. 59 млрд. грн. ВВП або $ 75,7 млрд. (курс узятий розрахунковий 27,2 грн. за $ 1), тобто ВВП буде в 2,64 рази менший, ніж у 2013 р.

Витрати державного бюджету плануються в об’ємі 673,6 млрд. грн. або $ 24,8 млрд., тобто в 2,1 рази менше, ніж у 2013 р.

Розмір мінімальної заробітної плати в бюджеті 2017 р. нібито прирівняний до прожиткового мінімуму (який ніхто не рахував), і вона в середньому протягом року становитиме 1684 грн. або $ 62, тобто в 2,5 рази нижче, ніж у 2013 р.

Ось і весь аналіз. Всі витрати на охорону здоров’я, освіту, культуру, науку разом узяті менші, ніж витрати на так звану оборону й безпеку, а насправді на примітивне розкрадання режимом Порошенка, Турчинова, Авакова і йому подібних», – робить невтішний висновок Микола Азаров.

Таким чином, бюджет 2017 року – це бюджет тотальної бідності для більшості народу і триваючого збільшення капіталів Порошенка і чинної «майданної» верхівки. Причому, чим більшими стають злидні і безвихідь більшості українських громадян, тим більше зростає особистий статок Порошенка.

«У Петра Порошенка дві мети – це особисте збагачення і максимальне перебування при владі», – каже екс-нардеп і президент «Центру дослідження політичних цінностей» Олесь Доній.

«Перший корупціонер і злодій в країні – це Порошенко», – заявив український політик Володимир Олійник.

«Якби людям два роки тому сказали, чим це все закінчиться – війна, розкол країни, ненависть один до одного, зубожіння і так далі… Думаю, що всіх, хто виступав на Майдані, люди просто б розірвали. Просто розірвали, якби їм прокрутили цю картинку», – додав він.

Але не розірвали. Тому і живемо так, як живемо. І так і будемо жити, поки при владі ті, хто нас довів до злиднів, особисто при цьому значно збагатившись.

Олеся КосенкоЗ поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:
 • 22.09.2016 at 14:51
  Посилання

  Екс-прем`єр України Микола Азаров про бюджет України на 2017 рік:

  “Мені зараз надходить багато запитань із проханням прокоментувати проект бюджету на 2017 р. Гройсман на презентації назвав його «чесним бюджетом», але люди, які його створили, явно нечесні. Що можна сказати з цього приводу. Все пізнається в порівнянні. Тому порівняємо його з останнім до держперевороту бюджетом на 2013 р. Щоб не заплутатися в дефляторах і гривнях, будемо проводити порівняння у відносно стійких грошових одиницях – доларах.

  ВВП країни в 2013 р., вихідна цифра для розрахунку бюджету, була закладена в об’ємі 1 трлн. 576 млрд. грн. або $ 199,5 млрд. ≈ $ 200 млрд. Витрати держбюджету були 410 млрд. 660 млн. або $ 52 млрд. Прожитковий мінімум встановлювався в розмірі 1176 грн. на місяць або $ 149,9, грубо $ 150 на місяць. Мінімальна заробітна плата – 1218 грн. на місяць або $ 154 на місяць.

  Отже, через 3 роки країна буде мати за розрахунком цього «чесного бюджету» приблизно 2 трлн. 59 млрд. грн. ВВП або $ 75,7 млрд. (курс узятий з розрахунку 27,2 грн. за $ 1), тобто ВВП буде в 2,64 рази меншим, ніж у 2013 р. Витрати державного бюджету плануються в об’ємі 673,6 млрд. грн. або $ 24,8 млрд., тобто в 2,1 рази менше, ніж у 2013 р. Розмір мінімальної заробітної плати в бюджеті 2017 р. нібито прирівняний до прожиткового мінімуму (який ніхто не рахував), і вона в середньому протягом року становитиме 1684 грн. або $ 62, тобто в 2,5 рази нижче, ніж у 2013 р.

  Ось і весь аналіз. Всі витрати на охорону здоров’я, освіту, культуру, науку разом узяті менші, ніж витрати на так звану оборону й безпеку, а насправді на примітивне розкрадання режимом Порошенка, Турчинова, Авакова і йому подібних. Додуматися, щоб закласти в проект бюджету скорочення витрат на утримання Національної академії наук, повністю передати на місцеві бюджети оплату комунальних послуг на освіту, охорону здоров’я – на це тільки Гройсман здатний.

  Читаєш захоплені відгуки київських ЗМІ про бюджет Гройсмана – людини з невідомо якою вищою освітою і незакінченою середньою, і диву даєшся.

  Бюджет країни з 40 мільйонним населенням менший за бюджет м. Москви з населенням близько 10 млн. чоловік. А при мені бюджет України був закладавсяу 3 рази більший за бюджет Москви.

  Бюджет країни, де так званий президент Порошенко публічно хреститься і просить Бога, щоб МВФ виділив лише один мільярд доларів – це бюджет приниження. І якщо комусь захочеться в світлі цих фактів закричати «Слава Україні», то цілком очевидно, що у цієї людини замість голови – каструля”.

  Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *