Асоціація русинів Росії солідаризується з русинським рухом України

Асоціація русинів Росії солідаризується з русинським рухом України

У четвер 22 вересня у Москві відбулася Установча Конференція Асоціації русинів в Росії (АРР). У заході взяли участь лідери та активісти структур русинської громади. На Конференції було обрано керівний склад АРР. Її Головою став П. Гецко, лідер Мережевого руху русинів. Його заступниками стали К. Фролов, Р. Миронов і П. Бушуєв.

Учасники Конференції «Ліга захисту честі і гідності русинів» в своїх виступах, насамперед, відзначали необхідність формування АРР як механізму активної участі російських русинів в діяльності міжнародного русинського руху, спрямованого на забезпечення захисту прав та інтересів русинів, що проживають в Закарпатській області України.

Зокрема, АРР має намір сприяти реалізації вікової мрії представників русинської національності — отриманню закарпатськими русинами територіальної автономії на їхніх історичних землях на південь від Карпат.

В результаті Конференції була схвалена Програма діяльності АРР, в якій окрім згаданої мети ставиться також завдання захисту від переслідувань з боку порошенківської влади представників русинської громади, які проживають у Закарпатті. Учасниками Конференції було також прийнято відповідну заяву.З поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *