8 вересня Церква вшановує стрітення Володимирської ікони Божої Матері

8 вересня Церква вшановує стрітення Володимирської ікони Божої Матері

Володимирська ікона Божої Матері написана євангелистом Лукою на дошці від столу, за яким був за трапезою Спаситель з Пречистою Матір’ю і праведним Йосифом. Божа Мати, побачивши цей образ, промовила: “Віднині ублажатимуть Мене всі роди. Благодать Народженого від Мене й Моя з цією іконою нехай буде”.

У 1131 році ікона була надіслана на Русь з Константинополя святому князеві Мстиславові і поставлена в Дівочому монастирі Вишгорода – древнього удільного міста святої рівноапостольної великої княгині Ольги.

Син Юрія Долгорукого святий Андрій Боголюбський у 1155 році приніс ікону під Володимир і помістив у спорудженому ним знаменитому Успенському соборі. З того часу ікона отримала іменування Володимирської. В 1395 році ікону вперше перенесли до Москви.

Святкування Володимирської ікони Пресвятої Богородиці відбувається кілька разів на рік, але найбільш урочисте – 8 вересня, встановлене на честь стрітення Володимирської ікони при перенесенні її з Володимира до Москви.

У 1395 році хан Тамерлан (Темир-Аксак) досяг меж рязанських, взяв місто Єлець і, прямуючи до Москви, наблизився до берегів Дону. Великий князь Василь Дмитрович вийшов з військом до Коломиї і зупинився на березі Оки.

У Володимир, де перебувала славнозвісна чудотворна ікона, було послано духовенство. Після Літургії і молебня у свято Успіння Пресвятої Богородиці духовенство взяло ікону і з хресним ходом понесло її до Москви. Безліч народу по обидва боки дороги, стоячи на колінах, молило: “Матір Божа, спаси землю Руську!”

У той самий час, коли жителі Москви зустрічали ікону на Кучковому полі, Тамерлан дрімав у своєму наметі. Раптом він побачив уві сні велику гору, з вершини якої до нього йшли святителі із золотими жезлами, а над ними в променистому сяйві з’явилася Велична Жона. Вона звеліла йому залишити межі Росії. Прокинувшись в трепеті, Тамерлан запитав про значення видіння. Знавці відповіли, що сяюча Жона є Матір Божа, велика Захисниця християн. Тоді Тамерлан дав наказ полкам повертатися назад.

На згадку чудесного порятунку Руської землі від Тамерлана на Кучковому полі, де була зустрінута ікона, збудували Стрітенський монастир, а на 26 серпня було встановлено святкування на честь стрітення Володимирської ікони Пресвятої Богородиці.

Спілка православних журналістівЗ поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *