26 вересня – пам’ять ікони Пресвятої Богородиці «Дубовичської»

26 вересня - пам'ять ікони Пресвятої Богородиці «Дубовичської»

У селі Дубовичах Чернігівської губернії (нині Кролевецький район Сумської області), перебувала древня ікона Божої Матері, яка називалася Дубовичською. За переказами вона була знайдена в густій траві на березі річки Реті в XVI сторіччі.

Припускають, що її загубили, коли тут проходив військовий обоз з церковним майном. Як розповідає переказ, пастух, проганяючи по цьому місці своє стадо і розмахуючи батогом, випадково і ненавмисно зачепив їм ікону Богоматері. Від ікони раптом засяяло надзвичайне світло, яке засліпило пастуха. Він відразу ж впав на землю. Його знайшли без почуттів і принесли до священика. Коли пастух опритомнів, він розповів про те, що трапилося з іконою. Священик і багато з прихожан пішли на вказане їм місце і знайшли тут лежачу в траві святу ікону. Стараннями віруючих на місці явління незабаром була споруджена каплиця і в ній поставлена новоявлена ікона Богоматері. Після деякого часу вона була взята звідси і поставлена в Архангельській церкві села Дубовичі. З того часу тут відбуваються чудесні зцілення. З 1861 року чудотворна Дубовичська ікона з хресним ходом переносилася для молебного співу перед нею в місто Кролевець.

На даний момент ікона загублена, але зберігся ряд її копій. Одна з таких копій зараз знаходиться в Києві, в Софійському соборі.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *