25 вересня – пам’ять ікони Пресвятої Богородиці «Боянської»

Ікона Пресвятої Богородиці «Боянська»

Чудотворний образ Боянської Божої Матері був написаний в 1991 році для іконостасу оновлюваної після 30-річного запустіння церкви Різдва Богородиці села Бояни Чернівецької області. У радянські часи, з 1961 року, ця церква служила сховищем для добрив.

Перше чудо, що пов`язане з появою сліз на іконі, було зафіксовано 18 грудня 1993 після закінчення богослужіння. Безліч чудес, які відбувалися від ікони у подальшому, в тому числі зцілень від раку, були детально вивчені і представлені до Синодальної комісії.

4 жовтня 1994 року на засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви ікона була визнана чудотворною і отримала назву Боянської за місцем, де явила свої чудеса.

28 грудня 1999 року при церкві на честь Різдва Богородиці був заснований жіночий монастир Боянської ікони Божої Матері.

З 1995 року за день до свята ікони, 24 вересня, до неї організовується щорічний хресний хід від Чернівців в село Бояни (відстань близько 17 кілометрів), традиційно очолюваний правлячим архієреєм.

До 2003 року у Боянської ікони побувало більше 2 мільйонів паломників, в тому числі з Єрусалиму, Греції, Румунії, Росії, Польщі та Туреччини. Боянська ікона періодично вивозиться для поклоніння в різні храми України.

Акафіст іконі складено румунською і церковнослов’янською мовами. Написав його Блаженніший Митрополит Онуфрій, Предстоятель Української Православної Церкви.

Тропар

Радуйся, земле Боянская, яко ничимже меньшая от всех градов христианских: ибо яви в тебе Господь чудотворную икону Своея Пречистыя Матере, слезящую о гресех наших и слезьми Своими благодатными, отирающую всяку слезу от очес наших.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *