Єврейські громади України виступили проти героїзації ОУН і УПА

Єврейські громади України виступили проти героїзації ОУН і УПА

Лідери 29 громад та громадських єврейських організацій звернулися до громадськості України з приводу героїзації Української повстанської армії (УПА) та Організації українських націоналістів (ОУН).

«ми, представники єврейських організацій та громад України, хочемо висловити нашу спільну думку щодо питань, важливих для збереження міжнаціонального миру і гармонії в Україні. Ми поважаємо і приймаємо право кожного народу і кожної нації писати свою історію. Ми поважаємо право України на увічнення своєї власної історії, вільної від міфів та брехні. Історично склалось, що Україна є спільним домом не тільки для українців, але й для десятків народів і національностей, включаючи євреїв. Україна є нашим домом вже на протязі тисячі років. І цілком природньо, що ми глибоко занепокоєні тим, що відбувається в нашому спільному домі.

В зв’язку з цим ми хочемо висловити серйозне занепокоєння та виразити недовіру наполегливим спробам викривлення нашої спільної історії, які в останній час робляться активістами під егідою Українського інституту національної пам’яті (УІНП). Це стосується, зокрема, безвідповідальних дій УІНП та його керівництва, які за допомогою інших органів та організацій, ряду ЗМІ, наукових інституцій намагаються стерти із нашої спільної історії трагічні сторінки, пов’язані з антисемітською діяльністю Організації українських націоналістів (ОУН), Української повстанської армії (УПА) та її лідерів.

Антисемітська спрямованість цієї діяльності сприяла загибелі тисяч українських євреїв і є доведеним історичним фактом, підтвердженим тисячами свідоцтв, документів, досліджень. І нам, українським євреям, як народу який постраждав, в тому числі, від діяльності ОУН та УПА, цей факт дуже добре відомий. Ми вважаємо, що спроби переписати історію, замовчування та заперечення антисемітської спрямованості ідеології і практики цих організацій є не чим іншим, як образою пам’яті понад одного мільйона євреїв, знищених в Україні нацистами та місцевими колаборантами, і, більш того, – запереченням Голокосту. Це також стосується і перейменування вулиць іменами людей, які викликають здригання не тільки у євреїв, а й у багатьох інших народів світу. Ми вважаємо недоречними рішення Київської міської ради щодо перейменування одного з проспектів на честь Степана Бандери та існуючі плани про перейменування однієї з вулиць на честь Романа Шухевича.

Викликає занепокоєння і той факт, що Україна до цього часу, незважаючи на численні запрошення урядів-членів та прохання громадськості відмовляється набути членства у Міжнародному альянсі пам’яті Голокосту і залишається однією із останніх країн в Європі, які не вступили до Альянсу.

Ми любимо і цінуємо нашу Україну, незалежну та неділиму! Ми звертаємося до Верховної Ради, Київської міської ради, урядовим, національним та міжнародним інституціям з проханням сприяти міжнаціональному миру в Україні. Також ми закликаємо усіх українців дослухатись до нашої думки. Перед усіма нами попереду стоять великі виклики на шляху будівництва нової, європейської країни. Реалізація таких планів потребуватиме спрямованих спільних зусиль. Для цього ми всі і кожен із нас маємо бути певні, що ми є шановані та повноправні громадяни своєї країни.» — йдеться у зверненні єврейських громад та організацій.

Звернення підписали від імені Єврейської конфедерації України Борис Фуксман, від імені Єврейського форуму України Аркадій Монастирський, від імені Єврейської релігійної громади Києва Олександр Левін, від імені Українського єврейського комітету Олександр Фельдман та інші.

Нагадаємо, раніше Польща засудила Україну за героїзацію членів ОУН і УПА. Крім того, парламент країни ухвалив рішення, згідно з яким Волинська різанина, влаштована членами цих українських націоналістичних організацій, вважається геноцидом поляків і встановив день пам’яті жертв різанини (11 липня).З поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:
 • 04.08.2016 at 09:03
  Посилання

  Самое жесткое противостояние в гражданской войне на Украине происходит сейчас даже не столько между русскими сколько между евреями. Наши евреи требуют прекратить героизацию бандеровских палачей, а жидовские евреи наоборот активно осуществляют эту героизацию. Например, вчера одновременно с заявлением еврейских общин, Киевский городской голова Виталий Кличко подписал решение Киевсовета от 7 июля № 559/559, согласно которому Московский проспект переименован в проспект Степана Бандеры. Я не удивлюсь, если жидобандеры и Бабий Яр переименуют в какой-нибудь парк атракционов имени Героев ОУН. А чего еще можно ожидать от такого мэра и его партии? Пархатый олигархат хочет, чтобы дебилизация Украины продолжалась до полного уничтожения нашего народа.

  Відповісти
 • 04.08.2016 at 10:07
  Посилання

  Процесс идет по всей Украине. На днях возле села Красное на Львовщине состоялось организованное местными властями торжественное перезахоронение трупов пяти карателей дивизии СС «Галичина», ликвидированных советскими войсками в 1944 году во время операции под Бродами. На эту церемонию чествования мертвых и живых эсэсовцев пришли сотни людей, причем среди них были должностные лица и военнослужащие. Некоторые из участников церемонии даже были одеты в форму СС с соответствующими знаками отличия.

  Пятеро захороненных были солдатами 14-й дивизии СС «Галичина», сформированной в 1943 году из украинских националистов. Дивизия была образована в основном для подавления восстаний и борьбы с партизанами. Члены этой фашистстской структуры были особенно жестокими по отношению к евреям и были обвинены в тяжких военных преступлениях.

  Как пишет израильское издание Mako, возмутительно, что такое происходит в стране, которая получает от Израиля помощь: «Все это происходит на Украине, которая получает помощь в области безопасности от Израиля, в том числе консультантов, которые тренируют солдат, принадлежащих к той же армии, офицеры которой участвовали в этой возмутительной церемонии похорон. И если эти похороны недостаточно возмутительны, то можно отметить, что с 2010 года ветераны войны участвуют в ежегодном марше в память о дивизии СС „Галичина”».

  Прдотвратить прославление нацизма и его бандеровской мутации заявлениями и публикациями не получится. Выполнение задачи станет реальным только после смены правящего в Киеве евромайданного политического режима. Потому, что этот режим не будет боротся с фашизмом – потому что он и есть этот самый фашизм.

  Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *