Якою має бути ідеологія миру та розвитку для України

Якою має бути ідеологія миру та розвитку для України

Чверть століття тому, за часів розпаду СРСР і краху комуністичної ідеології, інтелектуали всього пострадянського простору порушували важливе питання: а чи потрібна взагалі новому суспільству ідеологія? Тоді багато хто вважав, що людина як головне мірило всіх цінностей не повинна бути рабом настанов і рамок. Минув час. Я дедалі більше переконуюся, що ідеологія суспільству, особливо українському суспільству, потрібна. Насамперед — як програма дій для тих, хто ставить перед собою амбітну мету вивести країну з кризи. Для тих, хто задає фарватер і прокладає шлях. Ця ідеологія має визначатися трьома словами: духовність, достаток, безпека.

Духовність — як об’єднавчі начала суспільства, що виражаються у вигляді моральних цінностей і традицій, сконцентрованих, передусім, у вченні Православної Церкви, культурі, історії, високих зразках мистецтва. Це всеохопна присутність, що цементує суспільство, оберігає його від екстремізму, крамоли. У нашому випадку це єдино можливий шлях до примирення країни, подолання розколу, відтворення єдності, побудованої на віковічних основах віри, традиції і великої культурної спадщини.

Достаток — як відсутність гострої потреби в товарах першої необхідності, матеріальний добробут, можливість задовольняти матеріальні потреби. Це поняття має привести суспільство до появи стійкого середнього класу, до побудови держави соціальної справедливості та рівності стартових можливостей.

Безпека — як умова стабільності, почуття захищеності перед гострими ризиками, впевненості в завтрашньому дні — своєму і своїх нащадків. Це й розумна, прагматична зовнішня політика, і здорова внутрішня. Правова держава й розвинуте громадянське суспільство. Все інше — похідне.

І наявність цих трьох орієнтирів може допомогти тестувати будь-яку дію влади, будь-яку ініціативу, будь-який законопроект на предмет відповідності їх трьом заявленим принципам: чи веде ця дія до посилення безпеки? Чи робить вона суспільство багатшим — духовно або матеріально, більш захищеним, стабільним?

Подібна ідеологія, може допомогти подолати той хаос, який ми спостерігаємо в головах людей і в державі загалом, і дасть відповідь на запитання: а куди ми йдемо? Чого прагнемо? Яке майбутнє будуємо?

Вадим НовинськийЗ поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:
 • 07.09.2016 at 20:21
  Посилання

  Не в обиду автору, но написал он полную чушь. Взял коммунистический бред, назвал его словом идеология, приплел церковь и написал статью. Ни слова здравого смысла, и ни слова правды, банальное бла-бла на тему как бы стало все хорошо, если бы в один прекрасный момент взяло и стало.

  Відповісти
  • 08.09.2016 at 10:31
   Посилання

   Артем, “ни слова правды” – это очень серьёзное обвинение… Можете его обосновать? Можете привести примеры? Иначе получится, что Ваше высказывание это и есть то самое “банальное бла-бла”.

   Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *