В Україні відсвяткували День Незалежності

В Україні відсвяткували День Незалежності

24 серпня в Україні відбулися урочисті заходи з нагоди Дня Незалежності, який громадяни цьогоріч відзначають в умовах жорстокої моральної, політичної та економічної кризи – але, за словами, вождів – на хвилі «єдності української нації» та «небувалого патріотичного підйому».

На хвилі «єдності української нації» та «небувалого патріотичного підйому»

В першій половині дня центральною вулицею столиці пройшов військовий парад, який приймав президент Євромайдану – “Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України” Петро Порошенко. На трибуні також були присутні голова Верховної Ради України Андрій Парубій, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, інші офіційні особи.

В Україні відсвяткували День Незалежності

Вояків порошенківської армії до свята переодягнули у форму нового зразка. З музичного супроводу напередодні були вилучені марші російських та радянських композиторів. На параді були представлені підрозділи всіх видів збройних сил, що служать київській владі, гостьовий польський підрозділ, а також зразки озброєння та військової техніки.

В Україні відсвяткували День Незалежності

Польські військові на параді у Києві. 2016

В Україні відсвяткували День Незалежності

Анжей Дуда і Петро Порошенко приймають парад у День Незалежності

В Україні відсвяткували День Незалежності

В Україні відсвяткували День Незалежності

Петро Порошенко звернувся до українців із урочистою промовою, в якій, зокрема зазначив: «Чверть століття тому ми обрали собі самостійне майбутнє. Це ми влаштували те, що Путін згодом назвав «найбільшою геополітичною катастрофою». Але тоді ми не наважилися безкомпромісно порвати з минулим. Заплуталися в стрілках багатовекторності, намагалися всидіти на двох стільцях. Постійне озирання на Москву та віра в міфічне братерство; патерналізм та соціалістичні стереотипи міцно сиділи в свідомості суспільства, гирями висли на ногах і заважали рухатися вперед… Та врешті-решт ми як нація вийшли на магістральний шлях демократії, свободи, європейської та євроатлантичної інтеграції, і, я впевнений, що це відбулося безповоротно!»

Колишні президенти України присутні на Майдані. день Незалежності, 2016

Також в цей день відбулася безліч святкових заходів і в інших містах України. У Дніпрі та Одесі відбулися забіги у вишиванках, у Харкові розгорнули величезний прапор України і провели автопробіг, у Жовтих Водах намалювали півкілометрову вишиванку, у Львові відбувся парад раритетних трамваїв.

День Незалежності. 2016. Забіг у вишиванках

Першим на адресу глави українського Майдану Петра Порошенка надійшло привітання від президента Сполучених Штатів Америки Барака Обами. «Від імені народу Сполучених Штатів Америки я висловлюю найтепліші вітання Вам та народу України з нагоди 25-ї річниці Незалежності, яку ви відзначатимете 24 серпня. Цей день є особливо важливим в світлі загрози суверенітету та територіальній цілісності України, яка виникла в результаті російської агресії на сході України та спроби анексування Криму», – йдеться в привітанні. «Хочу запевнити Вас, що Сполучені Штати Америки залишаються відданими своїм зобов’язанням бути поруч з Україною в той час, коли ви протистоїте російській агресії», – наголосив президент США.

В Україні відсвяткували День Незалежності

Європейський Союз також привітав Україну з Днем Незалежності і запевнив, що він продовжуватиме підтримку процесу реформ в Україні: “Наше співробітництво, засноване на спільних цінностях, призвело до ще більш тісного партнерства в рамках Угоди про асоціацію, включаючи поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі, пропонуючи політичне партнерство і нові економічні можливості для обох сторін. Україна залишається пріоритетним партнером для Європейського Союзу”. В заяві також зазначається, що ЄС продовжуватиме підтримувати «зусилля України у забезпеченні стабільного, процвітаючого та демократичного майбутнього для всіх громадян країни».

В Україні відсвяткували День Незалежності

На святкування Дня Незалежності до України з офіційним візитом прибув президент Польської Республіки Анджей Дуда. Виступаючи під час офіційних заходів він наголосив на спільній меті Польщі і України «жити у спільному Європейському дому – союзі вільних народів» і запевнив, що його країна завжди підтримуватиме Україну, її територіальну цілісність і незалежність, інтеграцію України до Європейського Союзу та НАТО.З поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:
 • 25.08.2016 at 14:53
  Посилання

  Не надо замалчивать, что по Крещатику в этот день шли и боевики «добровольческих батальонов», зверства которых хорошо помнит народ Донбасса, и родственники уничтоженных в «АТО» карателей, и члены семей «героев небесной сотни». Они устроили в Киеве циничную пародию на международную памятную акцию «Бессмертный полк», которую в России и других странах мира проводят в память о героях, защищавших родную землю в Великую Отечественную войну. В Киеве демонстрацию карателей назвали «Шествием непокоренных». Они скандировали бандеровские лозунги, несли в руках портреты убийц жителей Донбасса и знамена нацистских организаций. Вот так теперь отмечают День Независимости в Украине. Это «независимость» от всего человеческого.

  Відповісти
 • 26.08.2016 at 23:05
  Посилання

  Навіть євромайданний президент повз своєї волі визнає, що Росія нам рідня і без неї неможлива жодна подія українського життя. Як завжди, так і в День Незалежності, Петро Порошенко говорив про Росію не менше, ніж про Україну. Даючи з нагоди свята інтерв’ю телеканалу CNN, президент Майдану заявив, що через дії «проросійських бойовиків» за останні два тижні на Донбасі загинули 13 військових, 91 отримав поранення, що Росія хоче зробити Україну частиною Російської імперії, а ще хоче дестабілізувати ситуацію в усьому світі. «Мета Путіна – спробувати дестабілізувати ситуацію в Україні. Їм не потрібні Донецьк або Луганськ. Вони хочуть, аби вся Україна була частиною Російської імперії. Вони хочуть дестабілізувати ситуацію з безпекою в усьому світі». Отак! А деякі кажуть, що «Україна не Росія». Аби була б «не Росія» – не було б і про що поговорити з іноземними кореспондентами.

  Відповісти
 • 29.08.2016 at 15:53
  Посилання

  Известный видеоблогер из Донецка делится своими соображениями относительно настоящего и будущего Украины в свете только что прошедшего 25-летнего юбилея «незалежности». «Немного графиков с достижениями “незалежности”, парад дикарей на гребных каноэ вокруг сгнившего крейсера, виды бывшей советской промышленности, превращенной в желто-голубых руках в руины, эксперименты милиции над людьми и патриотическая мелодия в честь главного украинского праздника», — так описывает свой ролик сам автор.

  Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *