В Києві знайдено мертвим засновника агентства «Новий Регіон» Олександра Щетиніна

засновник литовсько-російсько-українського інформаційного агентства «Новий Регіон» Олександр Щетинін

28 серпня засновник литовсько-російсько-українського інформаційного агентства «Новий Регіон» Олександр Щетинін був знайдений мертвим у Києві в себе вдома. За даними прес-служби столичного главку Нацполіції, повідомлення про виявлення тіла надійшло в Подільське управління поліції близько півночі 27 серпня. «На балконі виявили чоловіка з вогнепальним пораненням голови. За попередніми висновками судмедексперта, смерть настала в період з 20:00 до 21:30», — повідомляється в НП.

При огляді місця події поліція знайшла стріляну гільзу, травматичний пістолет, магазини до нього та передсмертну записку. Двері в квартиру були закриті, обстановка в квартирі не порушена. За фактом розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 115 (Умисне вбивство) Кримінального кодексу України з додаткової правової кваліфікації — «самогубство».

Олександр Щетинін активно підтримував Євромайдан 2013-2014 років. Навіть переїхав з Росії до Києва і заявив про намір змінити громадянство з російського на українське. Його гаряча підтримка «європейського вибору» України спричинила розкол серед акціонерів та співробітників агентства, зокрема у кримській, київській та балтийській редакціях «Нового Регіону». Це призвело до цілого ряду внутрішньоредакційних конфліктів, звільненню співробітників, зменшенню аудиторії видання і суттєвим проблемам, пов`язаним з фінансуванням проекту.

Головний редактор видання “Новий регіон” Ольга Мещерякова розповіла, що у Щетиніна був день народження, але він не відповідав на телефонні дзвінки та інтернет-повідомлення. Вона прийшла до нього додому, але він не відкрив їй двері. Пізніше його виявили мертвим. Фрагменти листа вона опублікувала на своїй сторінці в Facebook:

«Я дуже радий, що ти приходила. На жаль, я так і не зміг нічого придумати по роботі. Не відкрив я двері саме тому. Пробач мене за все. Нехай наші хлопці і всі, кого я підвів, мене теж пробачать. Найкращий вихід для мене в цій ситуації піти з життя. Це не зараз наважився. Я змастив і перевірив пістолет ще десять днів тому. І всі ці дні я не міг зважитися. Відкладав. Мужності не вистачало. Я всі ці дні писав листи. Але потім так нічого не відправив. Занадто багато адресатів. Мені просто дуже соромно перед усіма. Тому я прийняв саме таке рішення. Якщо коли-небудь вийде у тебе, скажи моїм дочкам, що я дуже сумував за ним до останнього. Але 4,5 роки без них були нестерпні. Це і є головна причина мого рішення. Їм я написав короткий лист до їх ВК ще в середу. Те, що я дожив до сьогоднішнього дня – просто непорозуміння… І ще одне. Я до останнього був пристрасно і ніжно закоханий в Україну та її людей. Коли все вляжеться, напиши про це. Зрозумій, я прийняв найкраще з усіх варіантів рішення. Дуже довго все обмірковував. Зараз на балконі. Докурю останню сигарету, і мене не стане. Сьогодні мене привітали в особистих повідомленнях надзвичайна кількість людей. Я все прочитав. Але змінити вже нічого не можна. Пробач. І нехай мене всі пробачать. Не вистрілив в себе 24-го тільки щоб не псувати всім найкраще свято – День незалежності…»З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *