Україна святкує День Незалежності, будучи залежною, як ніколи раніше

Україна святкує День Незалежності, будучи залежною, як ніколи раніше

Святкування 25-річчя Незалежності України проходить в жанрі істерики. Майданна влада дуже мало говорить власне про свою країну. В основному вона говорить про те, як українці з їх 7-тисячолітньої цивілізацією дали відсіч ворогові, який всією своєю міццю навалюється на Україну.

Що всі розмови про Україну влада підміняє розмовами про міфічного ворога і уявну війну — це не дивно. Країні під цим керівництвом похвалитися нічим. Хіба що черговими мільярдними боргами, черговими політичними вбивствами, катастрофічним погіршенням рівня життя, зростанням злочинності і громадянською війною.

Для того й ворога і вигадували, щоб переводити стрілки. Але дивує рівень істерії. Твіттер Петра Порошенка виглядає так, наче він особисто тільки що виграв війну. Дійшло вже до слів «вата» і «колоради» з вуст глави держави. Мабуть, щось таке Порошенко знає, що змушує його так нервувати.

До 25-річчя залежності

Викривати брехню української пропаганди нескладно. Україна в нинішніх кордонах створена Радянським Союзом. Все без винятку, завдяки чому вона жива, створено Російською імперією та Радянським Союзом. Радянський Союз нікого так не підтримував, як УРСР і українську культуру. Радянський Союз створив Україну, але українські політики з усього радянського успадкували лише совкове.

Нескладно і перейменувати 25-річчя незалежності у 25-річчя залежності і конспективно переказати, як Україна з вільної республіки з величезними запасами і силами перетворилася в кероване послом США злиденне місце з десятками мільярдерів, непідйомними тарифами, олігархічними ЗМІ, багатомільярдними боргами і громадянською війною.

Нескладно і сміятися над новими історичними міфами, в яких древні укри створюють цивілізацію раніше римлян, козаки плавають на підводних човнах, а Бетховен краде сюжети з укрофольклору. Весь цей морок інтенсивно накачується, але він не перестає від цього бути мороком – і згине негайно після того, як жителі України прийдуть в себе.

Достатньо переглянути новини двох останніх днів, щоб привітати Україну з виворітом незалежності. Україна, втрачаючи мільярди, закуповує газ у Європі на $45 дорожче, щоб не робити цього в Росії. Із зарубіжних лідерів на сьогоднішньому святі був лише польський президент. Донбаський конфлікт обговорюють без Порошенка. Віце-президент США Джо Байден, не соромлячись, розповідає, як він змусив Порошенка змінити генерального прокурора.

Втрачені шанси

В України, що одержала незалежність в кордонах 1991 року, був єдиний шанс на процвітання: у відповідності до законів природи та історії виходити з свого прикордонного («край») положення між Росією і Західною Європою, запозичувати і зберігати краще, бути економічним і культурним мостом.

Але українські політики в 2013 році остаточно вибрали інший шлях: створити державу історичного міфу, політичної істерики і економічного крадіжки. Як у фінансовій сфері – життя не за коштами – не може не довести до банкрутства, так і в області ідеології – накачування брехнею не може не призвести до краху. У Києві ці два процеси йдуть паралельно.

З Росії спостерігати за всіма цими процесами непросто. Роздратування від київського злодійства і брехні час від часу змінюється сміхом з тих історичних міфів та економічних програм, що несе вітер з України. Можна було б розслабитися, узяти попкорн і отримувати задоволення, якщо б там не жили наші брати, а територія країни не була б такою стратегічно важливою.

Майбутнє починається сьогодні

Закони природи і закони історії не дадуть довго існувати такій державі. Не можна нескінченно збільшувати дистанцію між реальністю і риторикою. Не можна нескінченно обкрадати населення і залазити в кредитну петлю. Не можна нескінченно роздавати зброю, роз’ятрювати мерзенні та найнижчі інстинкти і думати, що все обійдеться. Не обійдеться.

Опитування громадської думки на Україні суперечать один одному. То вони повідомляють, що громадяни сумують за СРСР, то — що вони підтримують цілісність країни. Але чим далі, тим зрозуміліше, що Україна в таких межах не може жити ні спокійно, ні сито. Пояснювати цей факт можна по-різному: через ідеологію, через економіку, через історію. Але факт залишається фактом, і двадцяти п’яти років достатньо, щоб в цьому переконатися.

У країни має бути щось спільне; якщо з’єднуються дві дуже різні частини, вони повинні спробувати знайти компроміс; в умовах зовнішньополітичної боротьби декому це не вигідно, а вигідно зробити з України Антироссію.

Знайти виконавців цього плану неважко, але вони будуть нахабними, нечесними, нерозумними і кровожерними; вони ведуть і будуть вести країну до зубожіння (тому що можна не красти) і розколу (тому що не можна не піднімати ставки); питання лише в тому, що з цього станеться раніше.

Тому доведеться вибрати між нормальним життям і укроміфом. Між нормальним життям — і злиднями заради ведення «війни з Росією» під керівництвом «демократів». Для жителів Одеси і Харкова тут взагалі немає питання. Потрібен тільки спусковий гачок пробудження. Хтось повинен відкрити вікно, щоб провітрити кімнату від диму покришок.

Сергій ГуркінЗ поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *