У Сімферополі відтворено пам’ятник цариці Катерині II (Великій)

У Сімферополі відтворено пам'ятник цариці Катерині II

Відтворений пам’ятник імператриці Катерині II (Великій) був відкритий у столиці Криму Сімферополі. У Катеринінському саду, де встановили пам’ятник, зібралися городяни і гості Криму. У церемонії відкриття монумента взяли участь глава регіону Сергій Аксьонов, спікер кримського парламенту Володимир Константинов, а також представники духовенства та козацтва.

У Сімферополі відтворено пам'ятник цариці Катерині II

Монумент являє собою десятиметрову багатофігурну композицію, на чолі якої знаходиться бронзова статуя імператриці Катерини Великої, з боків – погруддя та статуї Василя Долгорукова-Кримського, Григорія Потьомкіна-Таврійського, Олександра Суворова і посла в Туреччині Якова Булгакова.

Макет скульптури був розроблений на основі збережених описів і фотографій. Відтворювали пам’ятник скульптори Костянтин Кубишкін та Ігор Яворський. Очолили реалізацію проекту Міжрегіональна громадська організація “Руська єдність” та фонд Святителя Василя Великого. Пам’ятник був відтворений на народні кошти. Всього вдалося зібрати близько 46 млн рублів.

Симферополь. Фото старого монументу Катерині Другій

Довідка. Зведення попереднього пам’ятника імператриці Катерині Великій у 1890 році в Сімферополі було приурочено до столітнього ювілею входження Криму до складу Російської імперії.  Маніфест Катерини II про приєднання Криму було видано 19 (8) квітня 1783 року. У документі місцевим жителям обіцялося “свято і непорушно за себе і наступників престолу нашого утримувати їх на рівні з усіма нашими підданими, охороняти і захищати їхні життя, майно, храми і традиційну їхню віру”. У той час гроші на пам’ятник, як і зараз, збиралися як народні пожертви. Пам’ятник прикрашав міський сад Сімферополя 30 років. У травні 1921 року він був демонтований більшовицькими активістами, а на його місці з’явилася фігура пролетаря з гіпсу, цементу і арматури. Під час Великої Вітчизняної війни більшовицький монумент було зруйновано. У 1990-ті роки були зроблені перші спроби відновити пам’ятник Катерині II, але реалізувати проект не вдалося, оскільки ця ідея не зустріла підтримки в тодішньої влади.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *