Сьогодні 20-річний ювідей української гривні

Сьогодні 20-річний ювідей української гривні

20 років тому, 25 серпня 1996 року, президент України Леонід Кучма підписав Указ «Про грошову реформу в Україні». Відтоді цей день неофіційно вважається днем народження гривні – сучасної грошової одиниці України.

Відповідно до Указу президента грошова реформа в нашій державі була призначена на період з 2 до 16 вересня 1996 року. У перший же день реформи за встановленим курсом було перераховано у гривні ціни, тарифи, оклади заробітної плати, стипендії, пенсії, кошти на рахунках підприємств, установ та організацій, а також вклади громадян. Карбованцеві вклади населення було перераховано у гривні за курсом 100000 карбованців за одну гривню без будь-яких обмежень і конфіскацій із вільним їх використанням у гривнях.

Впродовж 15 днів — від 2 до 16 вересня 1996 року — в готівковому обігу одночасно вільно використовувалися як гривні, так і карбованці з поступовим вилученням останніх. Після 16 вересня 1996 року приймання карбованців в усі види платежів було припинено, і єдиним законним засобом платежу на території України з цього моменту стала гривня.

З початку реформи всі видачі готівки з кас банків (у тому числі для виплати заробітної плати, пенсій та інших доходів), безготівкові розрахунки здійснювались тільки у новій національній валюті.

Грошова реформа в Україні стала надзвичайною подією для нашої держави, в результаті якої було створено один з невід’ємних атрибутів державності — національна валюта.

Зарубіжні аналітики вітали здійснення грошової реформи в нашій державі, розглядаючи введення української національної валюти не тільки як засіб подальшого відокремлення від фінансово-економічних зв`язків з країнами колишнього СРСР, але й як свідчення початку стабілізації української економіки.

На жаль, через 20 років ми бачимо, що їх прогноз у другій частині був помилковим. Лише за два післямайданні роки гривня знецінилася більш ніж у три рази. Зараз її середній курс становить 25 гривень за долар США, а за прогнозами фінансових експертів вже буквально через кілька місяців курс буде 27 гривень за долар. І на цьому падіння може не зупинитися. Тепер все залежатиме від міжнародних фінансових інституцій, насамперед від стабілізаційних кредитів Міжнародного валютного фонду.

На сьогодні гривня є такою ж залежною від іноземного впливу, як і сама постмайданна Україна.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *