Православні вшановують пам’ять святих благовірних князів-страстотерпців Бориса і Гліба

Православна Церква вшановує пам'ять святих благовірних князів-страстотерпців Бориса і Гліба

6 серпня Православна Церква вшановує пам’ять святих благовірних князів-страстотерпців Бориса і Гліба. Мученицька смерть Бориса і Гліба, яку брати прийняли 1000 років тому, відкриває нам сьогодні шлях до примирення і порозуміння. Про це в день пам’яті святих князів заявив керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Антоній (Паканич), повідомляє Центр інформації Української Православної Церкви.

«Борис і Гліб були синами хрестителя Київської Русі рівноапостольного князя Володимира. У ті роки християнство зовсім недавно стало сповідуватися на Русі, і язичницькі традиції залишалися сильними. Релігією язичників були підступність, жадібність і сила. Таке спотворене світосприйняття вилилося в міжусобні війни, внаслідок яких Київський престол захопив старший брат святих князів – Святополк Окаянний. Дружина переконувала князів піти війною на брата і скинути його з престолу, але Борис із християнською смиренністю відповів: «Не можу йти на старшого брата, він мені замість батька». Тоді Святополк підіслав до Бориса і Гліба вбивць. Але незабаром сталося правосуддя Боже, і княжа влада Святополка, побудована на крові братів, впала», – розповів митрополит Антоній.

Князі Борис і Гліб прикладом свого мученицького подвигу відкрили нам нове бачення сенсу життя. «З точки зору язичницького світу смерть братів була безглуздою, бо добровільно відмовитися від влади у той час означало визнати свою слабкість. Та й в сучасному світі нехтувати впливом і могутністю, які дає влада, вважається дурницею. Але з точки зору Святого Письма, яке вчить нас «Не любіть світу, ні того, що в світі» (1 Ін. 2:15), подвиг Бориса і Гліба – це прояв найвищих християнських чеснот. Що б сталося, якби князі послухалися дружину і пішли зі зброєю на брата? Розв’язалася б кровопролитна братовбивча війна, в якій загинули б тисячі і сотні тисяч одноплемінників. Принісши себе в жертву, Борис і Гліб не дали здійснитися цим вбивствам і вчинили по слову Божому: «Немає більше від тієї любові, як хто душу свою покладе за друзів своїх» (Ін. 15:13). Водночас вони показали нове ставлення до земної влади як такої. І сьогодні, коли диявол спокушає нас відповісти ближньому злом на зло, необхідно згадати подвиг святих Бориса і Гліба, які виступили проти сатани і дали всім нам приклад істинної відваги і любові до Христа», – підкреслив митрополит Антоній.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *