Петро Порошенко зустрівся з родичами українців, що знаходяться в полоні у повтанців

Петро Порошенко зустрівся з родинами українців, які знаходяться в полоні у повтанців

Президент України Петро Порошенко зустрівся з родичами тих українців, що знаходяться в полоні на неконтрольованих Києвом територіях Донецької та Луганської областей.

Під час цієї зустрічі Порошенко запевнив присутніх, що питання звільнення українців із полону є для нього пріоритетним і його уповноваженні займаються цим 24 години на добу та постійно доповідають про будь-які зміни у цьому процесі. Президент наголосив, що для української сторони цей пункт Мінських угод, так само як і безпекове питання, є пріоритетними. Україна наполягає на безумовному звільненні всіх “заручників” (так у Києві називають полонених), яких утримують на “окупованій території” (так у Києві називають непідконтрольні тутешній владі території на сході України). Петро Порошенко також підкреслив, що він піднімає це питання на всіх міжнародних заходах.

Петро Порошенко зустрівся з родинами українців, які знаходяться в полоні у повтанців

За словами Порошенка, зустріч з матерями та дружинами полонених готувалась давно і для нього було дуже важливим надати конкретну інформацію щодо долі полонених. Він назвав надзвичайно важливим той факт, що сьогодні можна говорити про підтвердження інформації щодо 45 полонених. «А це означає, що ми будемо боротися за їх якнайшвидше звільнення. Це дасть можливість нам потроїти зусилля для того, щоб якнайшвидше були позитивні новини», – підкреслив президент.

При цьому Порошенко заявив, що звільнення полонених напряму залежить від Російської Федерації, яка, на його думку, повинна в цьому питанні натиснути на повстанців. За його словами, з початку війни вже знайдено і звільнено 3080 полонених. На сьогоднішній день в полоні перебувають 107 цивільних і військових громадян України і потрібно докласти всіх зусиль для їх звільнення.

Петро Порошенко зустрівся з родинами українців, які знаходяться в полоні у повтанців

Президент також зауважив, що жодного звільнення не відбувається без участі Служби безпеки України. В свою чергу, голова СБУ Василь Грицак зазначив, що його відомство виконує всі доручення президента.

Представник Мінської групи, перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко підкреслила, що 26 серпня і 7 вересня на наступних зустрічах у Мінську питання звільнення полонених буде одним із пріоритетних.

Рідні полонених звернулися до президента з проханням зробити все можливе для прискорення процесу звільнення українців. «Найбільш складне питання: «Коли звільнять?». Хочу попросити вас зробити все можливе і неможливе – я розумію, що ви це робите. Але хочеться ще раз звернутися, щоб якомога скоріше наші близькі були вдома», – зазначила дружина полоненого військового Наталя Бесараб.

Дружина полоненого військового Олена Жемчугова зазначила, що ця зустріч є довгоочікуваною для усіх родичів: «Вдячна, що ви вселили надію. Сподіваюсь, що не тільки в моє серце, але і в серця присутніх. Дуже багато залежить від Вас, як від глави держави, що ви зможете і знайдете варіанти, щоб звільнити всіх».

У зустрічі також взяли народні депутати Ірина Луценко і Оксана Білозір, представники Об’єднаного центру звільнення «заручників».З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *