Дострибалися: «оніжедєті» можуть залишитися без стипендій

Наскакали: украинских «онижедетей» лишают стипендий

«Оніжедєті», яких «по-звірячому бив» на Майдані «Беркут», починають пожинати плоди своїх стрибків. Замість європейських стипендій, про які мріялося в наметах на Хрещатику, студентам загрожують злидні: Кабмін України має намір позбавити їх стипендій.

Ліквідують і бюджетне навчання: тепер українцям доведеться платити за навчання у ВУЗі або обмежитися трьома класами і коридором» — цього цілком достатньо, щоб вирощувати ріпак в аграрній наддержаві.

Такі найближчі плани уряду Гройсмана — там вже відправили лист до міністерства освіти з пропозицією скасувати стипендію з наступного року, а магістратуру зробити виключно платною.

Треба сказати, що «оніжедєті» і без того не жирували, степуха студентів складає всього 35 доларів (830 гривень), однак без неї буде зовсім погано. До речі, скасувати стипендії пропонували ще при «кривавому Янику», але тиран не ризикнув.

Зате лідери революції гідності не коливаються при таких дрібницях, як соціальний геноцид пенсіонерів або обкрадання матерів-одиначок. Тим більше вони не сумніваються, позбавляючи забезпечення студентів — у молодих більше шансів підробити.

Соціальна допомога збережеться тільки для самих бідних (сиріт, наприклад) або найрозумніших — таких, як призери олімпіад. Для інших бюджетників стипендія у вигляді 830 грн повинна перестати виплачуватися. До речі, згідно з опитуваннями аналітичного центру CEDOS, чверть студентів-бюджетників не може обходитися без стипендії, але владу, за яку вони скакали на Майдані, це не хвилює.

Ще в січні минулого року, заступник міністра освіти Інна Совсун заявила, що нинішню систему виплати стипендій потрібно міняти. І додала, що зараз стипендіальний фонд становить 5% від усього бюджету на освіту — тобто, 5 млрд. гривень.

Поступово центр перекладає освітнє навантаження на плечі регіонів. Спочатку на баланс місцевих бюджетів пересадили ПТУ, після чого система професійно-технічної освіти просто розвалилася.

Тепер на черзі вища школа, фінансування якої хочуть скоротити. Експерти вже кажуть, що якщо на бюджеті перестануть платити стипендії, а магістратура стане платною, це ще більше розгорне українських абітурієнтів в бік західних вузів.

Світлана МанекенаЗ поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *