На Тернопільщині відбувся щорічний хресний хід з чудотворною іконою Божої Матері

На Тернопільщині відбувся щорічний хресний хід з чудотворною іконою Божої Матері

В день пам’яті святого пророка Іллі у Тернопільській області понад 8 тисяч віруючих Української Православної Церкви пройшли тим шляхом, яким 419 років тому чудотворний образ Почаївської ікони Божої Матері прибув у святу обитель.

Хресна хода розпочалася вранці з молебню біля пам’ятного хреста на місці колишнього маєтку поміщиці Анни Гойської. По завершенні молебню тисячі віруючих і братія монастиря на чолі з намісником митрополитом Володимиром пройшли 15 кілометрів і перенесли чудотворну ікону Божої Матері “Почаївська” від маєтку Анни Гойської до Свято-Успенської Почаївської лаври.

Як повідомляє Центр інформації Української Православної Церкви, перед початком хресної ходи в урочищі Вірля зібралося понад 5 тисяч віруючих, дорогою до них приєдналися інші прочани, і зайшли в лавру вже понад 8 тисяч людей.

«Ми збираємося вже традиційно кожен рік для того, щоб пройшовши хресною ходою, подякувати Богові за його милість, яку Він подає нам через чудотворний образ, через свою Пречисту Матір. Ми просимо милості Божої, про мир для всієї землі, про мир для нашої країни. Сила хресної ходи не лише в тому, щоб пройти, а водночас із фізичною працею звершити і духовний подвиг», – сказав намісник Почаївської лаври митрополит Володимир.

Хресна хода з села Савчиці Кременецького району Тернопільської області – в Почаївську лавру відбувається щороку в пам’ять про події 400-річної давнини. У 1559 році грецький митрополит Неофіт зупинився на нічліг у благочестивої поміщиці Анни Гойської, яка володіла Почаєвом у другій половині XVI століття, і в подяку за гостинний прийом залишив господині в благословення образ Богородиці. Чотири десятиліття ікона простояла у домовій молитовні. Після того, як по молитві перед іконою прозрів брат господині, Філіп, Гойська вирішила передати образ ченцям, що живуть на Почаївській горі. У 1597 році Анна подарувала монастирю Почаївську ікону Божої Матері. У 1997 році в пам’ять про перенесення ікони на Почаївську гору, на місці замку поміщиці був встановлений хрест.

5 серпня у Свято-Успенській Почаївській лаврі, куди вже прибули тисячі паломників з усіх куточків України, а також ближнього і далекого зарубіжжя, відбудуться традиційні урочистості на честь ікони Божої Матері «Почаївська».З поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:
 • 03.08.2016 at 11:19
  Посилання

  Напередодні під час Божественної літургії, члени неонацистського угруповання «Правий сектор» влаштували чергову провокацію біля тернопільського кафедрального собору на честь мучениць Віри, Надії, Любові і матері їх Софії. Близько десяти осіб у камуфляжі розгорнули плакати з образливими написами на адресу Української Православної Церкви. Радикали вигукували на адресу віруючих безпідставні звинувачення і поширювали біля собору листівки з дезінформацією про Церкву. Коли віруючі спробували вступити у мирний діалог з протестувальниками, представники «Правого сектору» почали погрожувати парафіянам розправою. Обурені безкарним розпалюванням релігійної ворожнечі під час недільного богослужіння у центрі міста, віруючі викликали поліцію. Однак представники МВС не стали захищати православних.

  Відповісти
  • 03.08.2016 at 11:54
   Посилання

   Галичанская полиция не будет защищать от нацистов, вместе с которыми она служит фашистской власти. Если хотите спокойно молиться и жить защищайтесь сами. Других вариантов не вижу. На Бога надейся, а сам не плошай. Православным тоже Бог не запрещает иногда применять силу в некоторых особых случаях. А тут фашисткие отморозки уже явно оскорбляют веру. Шо бандеровский гитлерюгенд, шо ленинские комсомольцы, одно и то ж, никогда они не будут нормально к церкви относиться.

   Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *