На Одещині селяни влаштували погром циганам

На Одещині селяни влаштували погром циганам

Ввечері 27 серпня в селі Лощинівці Одеської області відбулися масові заворушення, під час яких були пошкоджені будинки місцевих ромів (циган). До села прибули співробітники ГУ НП в Одеській області, співробітники оперативного підрозділу.

Жителі Лощинівки вимагали виселити циган із села, заявляючи, що ті не працюють, займаються шахрайством і розповсюдженням наркотичних речовин. Масові протести з погромами і вимогами виселення циган розпочалися після того, як в одному з будинків було знайдено тіло дівчинки, 2007 року народження, з ознаками згвалтування та насильницької смерті. За підозрою у скоєнні злочину було затримали представника місцевої циганської громади.

«Жителі села через трагедію влаштували масові заворушення проти місцевих ромів. Односельці почали громити будинки, де мешкають роми. В результаті один дім був підпалений, в інших – пошкоджені меблі, вибиті шибки. Ніхто з представників ромської національності не постраждав», – сказали в поліції.

Щоб уникнути масових заворушень на охорону громадського порядку до села Лощинівка прибули співробітники Головного управління Національної поліції в Одеській області, працівники оперативного підрозділу. Тривають активні слідчі дії, допитують всіх учасників подій. Ромські організації звернулися до глави МВС Арсена Авакова з проханням втрутитися в ситуацію.

Керівництво Ізмаїльської районної державної адміністрації вирішило підтримати жителів села Лощинівка у питанні виселення циган. Голова Ізмаїльської районної державної адміністрації Валентина Стойкова вже заявила про досягнення домовленості з ромами щодо їхнього переїзду з Лощинівки. «Їм буде дана можливість завтра з 9-ї ранку мирно забрати свої речі і виїхати з села. Ми домовилися про підтримання правопорядку», – сказала голова районної держадміністрації Валентина Стойкова.

Вона також заявила, що керівництво району свідоме того, що «ці цигани далеко не заїдуть, вони осядуть в Ізмаїльському районі», тому з ними також досягнута домовленість, що вони дадуть нам перелік контактних осіб, з якими ми зможемо говорити про дотримання ними надалі порядку і дотримання правил добросусідства».З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *