Мінкульт відмовив православним в праві проводити богослужіння в Малій Софії

Мінкульт відмовив православним в праві проводити богослужіння в Малій Софії

Міністерство Культури відмовило Українській Православній Церкві в праві проводити богослужіння в храмі Малої (Теплої) Софії, незважаючи на те, що раніше таку можливість надали “Київському патріархату” (“УПЦ КП”). Про це повідомило джерело СПЖ в міністерстві.

У лютому 2016 року з проханням про це в Мінкульт звернувся Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Проте нещодавно міністерство відповіло відмовою.

Відмову мотивували тим, що нібито на підставі соціологічних досліджень останніх півтора років прихожанами “УПЦ КП” вважають себе від 35 до 44% українців, тоді як прихожанами УПЦ – від 15 до 25%. “УПЦ КП”, таким чином, на думку чиновників Мінкульту, – найбільша релігійна спільнота України. При цьому, стверджують вони, “Київський патріархат” не має достатньої кількості храмів. Тому, роз’яснили в Мінкульті, у лютому 2016 року йому дали право проводити служби в храмі Малої (Теплої) Софії.

Нагадаємо, що такі соцопитування не враховують відвідування віруючими богослужінь та участь у Таїнствах Церкви. Згідно з офіційною статистикою Департаменту у справах релігій та національностей, УПЦ перевершує “Київський патріархат” за кількістю зареєстрованих громад в кілька разів. На 1 січня 2016 року в УПЦ перебували 12334 громади, в той час як в “УПЦ КП” – всього 4921.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *